https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

CAREL dołącza do WSSE „INVEST-PARK”

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” powitała nowego inwestora. Firma CAREL, światowy lider w produkcji zaawansowanych systemów sterowania dla branży HVACR, zdecydowała się zainwestować 76 mln złotych w Skarbimierzu, co przełoży się na powstanie nowego zakładu produkcyjnego. Firma posiada ambicje, aby stać się dominującym graczem na rynku EMEA, z naciskiem na inteligentne systemy odzyskiwania energii.

Decyzja o inwestycji została przekazana podczas spotkania w obecności COO Carel Pietro Rossato oraz Prezes Zarządu Carel Systems Sp. z o.o. Agnieszki Żurowskiej. Decyzję o wsparciu WSSE „INVEST-PARK” wręczył Dyrektor Zarządzający dr Mariusz Tomczak.

Wybór lokalizacji przez CAREL był owocem pozytywnych relacji z innymi spółkami należącymi do tej włoskiej grupy, które z sukcesem inwestują w regionie. Zarówno WSSE „INVEST-PARK”, jak i CAREL podzielają wizję zrównoważonego rozwoju opartego o najnowsze rozwiązania technologiczne, co czyni ich idealnymi partnerami w dążeniu do innowacyjności i trwałości.

Kontynuując misję tworzenia przyjaznego klimatu dla biznesu, WSSE „INVEST-PARK” nieustannie przyciąga inwestorów, którzy widząc sukcesy innych podmiotów, decydują się na ulokowanie swojego biznesu na Opolszczyźnie.

(JM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty