https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kino Apollo w Wałbrzychu zaprasza

Lęk
Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz jako siostry w porywających kreacjach aktorskich, jakich w polskim kinie nie było od lat. „Lęk” nominowanego do Oscara Sławomira Fabickiego zabiera widzów w podróż poprzez śmiech i łzy, miłość i nienawiść, radość i smutek, aż do poruszającego finału, który zostaje w sercu na zawsze.

REŻYSER Sławomir Fabicki
PREMIERA 3 listopada 2023
DŁUGOŚĆ 96′
KRAJ Polska, Szwajcaria, Niemcy, 2023

Czas krwawego księżyca
Produkcja opowiada o serii tajemniczych zaginięć członków bogatego plemienia Osagów mieszkających na obszarach złóż ropy naftowej w Oklahomie. Sprawą zaczyna się interesować nowo powstała agencja federalna FBI w tym agent J. Edgar Hoover.

W filmie występują między innymi: dwukrotny laureat Oscara® Robert De Niro („Taksówkarz”, „Irlandczyk”), laureat Oscara® Leonardo DiCaprio („Wilk z Wall Street”, „Zjawa”) oraz laureat Oscara® Brendan Fraser („Wieloryb”).

Poza tym w filmie zobaczymy nominowanego do Oscara® Jessego Plemonsa („Psie pazury”) oraz Tantoo Cardinal („Tańczący z wilkami”).

Film oparty jest na głośnej powieści z gatunku literatury faktu autorstwa Davida Granna. Książka była na liście najlepszych powieści non-fiction magazynu „Time” roku 2017. Scenariusz napisał laureat Oscara® Eric Roth („Forrest Gump”, „Diuna”).

REŻYSER Martin Scorsese
PREMIERA 27 października 2023
DŁUGOŚĆ 206′
KRAJ USA, 2023

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty