https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Gmina buduje, remontuje i wyburza

W Gminie Walim realizowanych jest kilka inwestycji. Największą z nich jest budowa przedszkola w Dziećmorowicach, ale trwają także prace remontowe w innych obiektach i na drogach.

W Walimiu prowadzone są roboty drogowe  na ul. Królowej Jadwigi. Remontowany fragment zostanie utwardzony tłuczniem i poddany melioracji na odcinku o długości 420 m, ułatwiając dostęp do pól okolicznym rolnikom i mieszkańcom.

Została także podpisana umowa na prace wykończeniowe budynku przy ul. Kościuszki 4 w Walimiu. Elewacja budynku, w którym po modernizacji będzie działało Centrum Pomocy Społecznej Gminy Walim z biblioteką, została już odnowiona, a teraz ekipa remontowa przeniesie się do wnętrza budynku, który powstał w latach 1870-1890 i pierwotnie pełnił funkcję kasyna Websky, Hartmann & Wiesen. W latach powojennych w budynku było zlokalizowane przedszkole, a następnie przez kilkanaście lat budynek był nieużytkowany i niszczał. W 2017 roku opracowana została dokumentacja projektowa, która pozwoliła rozpocząć remont i przygotowanie obiektu do pełnienia nowych funkcji.

Niestety, z powodu złego stanu technicznego Gmina Walim musiała podjąć decyzję o wyburzaniu budynku przy ul. Kościuszki 35. Zniszczony obiekt stanowił zagrożenie dla mieszkańców.

(KŻ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty