https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kino Apollo w Wałbrzychu zaprasza

Różyczka 2
Joanna Warczewska (Magdalena Boczarska) ma wszystko: wielką miłość i świetnie rozwijającą się karierę. To poukładane życie w jednej chwili burzy jednak zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż. Kiedy los daje Joannie nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła zdjęcia i dokumenty kompromitujące jej rodzinę, żądając setek tysięcy euro w zamian za milczenie.

Joanna decyduje się na własną rękę zmierzyć z szantażystą i z prawdą o własnej przeszłości. Gotowa jest zaryzykować wszystko, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i rozwikłać skomplikowaną intrygę, w którą została wciągnięta. Jaką rolę w tej dramatycznej grze odegrają tajemniczy agent, wpływowy polityk i przyjaciel z przeszłości? Jej wynik może mieć wpływ na losy milionów, a czas nie działa na korzyść Joanny.

REŻYSER Jan Kidawa-Błoński
PREMIERA 27 października 2023
DŁUGOŚĆ 106′
KRAJ Polska 2023

Czas krwawego księżyca
Produkcja opowiada o serii tajemniczych zaginięć członków bogatego plemienia Osagów mieszkających na obszarach złóż ropy naftowej w Oklahomie. Sprawą zaczyna się interesować nowo powstała agencja federalna FBI w tym agent J. Edgar Hoover.

W filmie występują między innymi: dwukrotny laureat Oscara® Robert De Niro („Taksówkarz”, „Irlandczyk”), laureat Oscara® Leonardo DiCaprio („Wilk z Wall Street”, „Zjawa”) oraz laureat Oscara® Brendan Fraser („Wieloryb”).

Poza tym w filmie zobaczymy nominowanego do Oscara® Jessego Plemonsa („Psie pazury”) oraz Tantoo Cardinal („Tańczący z wilkami”).

Film oparty jest na głośnej powieści z gatunku literatury faktu autorstwa Davida Granna. Książka była na liście najlepszych powieści non-fiction magazynu „Time” roku 2017. Scenariusz napisał laureat Oscara® Eric Roth („Forrest Gump”, „Diuna”).

REŻYSER Martin Scorsese
PREMIERA 27 października 2023
DŁUGOŚĆ 206′
KRAJ USA, 2023

Krótka historia polskiego kina: Gorączka
„Gorączka” Agnieszki Holland to film, który zanurza się w przededniu solidarnościowej rewolucji, opowiadając historię przygotowań do zamachu na carskiego generała, będąc adaptacją powieści Andrzeja Struga. Film ukazuje konflikt między ideami a etyką, przedstawiając różnorodne postacie zaangażowane w walkę polityczną, gdzie odwaga miesza się z oportunizmem, a szlachetność z małostkowością. W filmie pojawiają się znakomite kreacje aktorskie, m.in. Olgierda Łukaszewicza i Barbary Grabowskiej. Film zdobył uznanie krytyków i zdobył nagrody, a jego tematyka stała się szczególnie ważna w kontekście przemian polityczno-społecznych w Polsce.

REŻYSER Agnieszka Holland
DŁUGOŚĆ 116′
KRAJ Polska 1980

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty