https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Żonkilowe pola nadziei

– Jak co roku w październiku odbyła się przepiękna akcja sadzenia żonkili. Żonkil, jako kwiat nadziei, przypomina nam, aby zawsze mieć ją przy sobie i nigdy nie wątpić w to, że będzie dobrze – mówi Renata Wierzbicka, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu.

– Wspólnie tworzymy ogromną siłę i także w tym roku, z ogromną pomocą wolontariuszy z wałbrzyskich oraz okolicznych szkół udało nam się dotrzymać tradycji. Za sprawą prawie 400 wolontariuszy o ogromnych sercach udało nam się posadzić żonkile, które w przyszłym roku przysłużą się nam do jeszcze szerszej pomocy dla najbardziej potrzebujących. Jestem dumna, że co roku jest nas coraz więcej i cieszę się że razem z Wami możemy tworzyć lepszą przyszłość – podkreśla Renata Wierzbicka.

Także Gmina Głuszyca przystąpiła do akcji „Żonkilowe pola nadziei”.

– 26 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy zasadzą cebulki żonkili, które przetrwają zimę pod murami Urzędu Miejskiego w Głuszycy aby wiosną cieszyć nas swoim urokiem i przypomnieć, że nawet po najgorszej zimie przyjdzie wiosna, przyjdzie dobro, a nadzieja musi towarzyszyć nam cały czas. Z całego serca wspieramy tę inicjatywę oraz wspieramy hospicjum w Wałbrzychu, które przynosi nadzieje i ukojenie w najtrudniejszym momencie życia – Burmistrz Głuszycy Roman Głód.

(SK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty