https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rozmawiali o strategii na przyszłość

#MadeInWroclaw oraz Talent Days we Wrocławiu to dwa ważne wydarzenia, w których uczestniczyli przedstawiciele WSSE „INVEST-PARK” podmioty związane z wałbrzyską strefą.

Wyjątkowi, lokalni przedsiębiorcy spotkali się na wydarzeniu #MadeInWroclaw, by wspólnie omówić strategie na przyszłość Dolnego Śląska. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Departamentu Innowacji i Współpracy WSSE „INVEST-PARK”, by wraz z Klastrem Edukacyjnym Invest in EDU promować i rozwijać najważniejsze idee. Wśród panelistów wydarzenia byli również inwestorzy z obszaru WSSE „INVEST-PARK”, przedstawiciele firm Mercedes-Benz Manufacturing Poland oraz 3M.

Klaster Invest in EDU uczestniczył także w Talent Days we Wrocławiu. Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga na stadion Tarczyński Arena Wrocław tysiące studentów, absolwentów i specjalistów w poszukiwaniu wymarzonej pracy. Wśród wystawców oferujących zatrudnienie byli partnerzy i przedsiębiorcy działający w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”: Daicel Safety Systems Europe, Ronal Polska oraz Forvia (Faurecia Polska).

– Klaster pracy nie oferuje (aktualnie mamy komplet), za to pokazujemy na czym polega nowoczesny przemysł. W tym celu zabraliśmy ze sobą symulatory VR oraz naszych robotycznych współpracowników – #coboty. Zachęcaliśmy również do odwiedzenia stoisk firm strefowych oraz spróbowania swoich sił w naszej grze z nagrodami (sprawdzamlismy wiedzę z zakresu nowych technologii) – relacjonują pracownicy Klastra Invest in EDU.

(JM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty