https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kino Apollo w Wałbrzychu zaprasza

Święto ognia
Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma ze starszą siostrą Łucją (Joanna Drabik) – wschodzącą gwiazdą Baletu Narodowego, będącą u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją radość życia, poznają siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

REŻYSER Kinga Dębska
PREMIERA 6 października 2023
DŁUGOŚĆ 94′
KRAJ Polska 2022

Chłopi
Film „Chłopi”, ukazujący życie rodziny Borynów i enigmatycznej Jagny w rytmie zmieniających się pór roku i prac rolnych, zdobył owacje publiczności podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto, gdzie miał swoją światową premierę.

Krytycy również nie szczędzili pochwał, szczególnie dla unikatowej animacji malarskiej w reżyserii DK i Hugh Welchmanów, twórców nagrodzonego filmu „Twój Vincent”.

REŻYSER DK Welchman, H. Welchman
PREMIERA 13 października 2023
DŁUGOŚĆ 116′
KRAJ Polska 2023

Poprzednie życie
In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka. „Poprzednie życie” przywołuje ducha trylogii Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. Historii rozpiętej między Nowym Jorkiem i Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością, towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem i duchowym wymiarem relacji.

To nawiązanie jest nieprzypadkowe: reżyserka „Poprzedniego życia” pochodzi z Korei Południowej. Swój magiczny debiut, kolejny przebój od studia A24, okrzyknięty przez amerykańską krytykę „najlepszym filmem roku”, Celine Song osnuła wokół własnych wspomnień. W rezultacie powstała niezwykła historia o miłości, utraconych nadziejach i nowych szansach. I tej nieuchwytnej tęsknocie za poprzednim życiem, którą nosi w sobie każdy z nas.

REŻYSER Celine Song
PREMIERA 13 października 2023
DŁUGOŚĆ 100′
KRAJ USA, Korea Południowa, 2023

DKF: Filip
Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart…

W filmie „Filip”, Wrocław i inne ciekawe miejsca na Dolnym Śląsku odgrywają rolę wojennego Frankfurtu. Ulica Szajnochy to filmowy Park Hotel we Frankfurcie, gdzie pracuje Filip, a pałac przy tej samej ulicy służy jako siedziba gestapo. Sceny kręcono również na pl. Uniwersyteckim i w Villi Colonia, która przedstawia dom rodziców przyjaciółki Filipa, Lisy.

REŻYSER Michał Kwieciński
DŁUGOŚĆ 125′
KRAJ Polska, 2022

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty