https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Uczą recyklingu

Uczniowie szkół w Boguszowie – Gorcach uczestniczą w akcji edukacyjnej „Mniej kupuję – segreguję”. Gmina Boguszów-Gorce bierze także udział w ogólnopolskiej akcji Polska Stolica Recyklingu, realizowanej przez Fundację Odzyskaj Środowisko oraz InPost.

Gmina Boguszów-Gorce złożyła wniosek o dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na akcję edukacyjną w zakresie gospodarki odpadami pod hasłem “Mniej kupuję – segreguję”.

– W ramach akcji zaplanowaliśmy szereg działań mających na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców w zakresie recyklingu, który pozwala na oszczędność energii, surowców i ochronę środowiska naturalnego – wyjaśnia Sylwia Dąbrowska, Burmistrz Boguszowa – Gorc. – Pierwsze warsztaty zostały zorganizowane w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Boguszowie – Gorcach. Uczniowie wzięli udział w ciekawej pogadance i zabawie ruchowej, dowiedzieli się w jaki sposób segreguje się odpady na terenie Gminy Boguszów-Gorce oraz jakie odpady możemy zawieźć do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Uczestnicy warsztatów otrzymali przyborniki na biurko i gry edukacyjne. Z kolei uczniowie z PSP nr 5 im. B. Malinowskiego w Boguszowie – Gorcach wzięli udział w warsztatach w Sortowni Odpadów Selektywnie Zebranych w Lubawce, a 4 października w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Boguszowie-Gorcach odbyły się warsztaty ekologiczne o recyklingu. Uczestnicy dowiedzieli się jak ważne jest dbanie o środowisko i jakie korzyści przynosi selektywna zbiórka odpadów. Po zakończeniu zajęć każdy z uczniów otrzymał tematyczne upominki.

Gmina Boguszów-Gorce bierze również udział ogólnopolskiej akcji Polska Stolica Recyklingu.

– Jej głównym celem są EKOzwroty, czyli darmowa usługa, dzięki której używane, ale wciąż sprawne przedmioty, np. książki, obuwie, tekstylia, elektronika, artykuły dziecięce, zyskają drugie życie. Tego typu rzeczy można nadać w wybranym paczkomacie, korzystając z aplikacji: wybieramy w niej kategorię zwrotu, a w miejscu „imię i nazwisko” wpisujemy kod). Szczegóły akcji znajdują się w linku: https://inpost.pl/ekozwroty. W naszej gminie do akcji włączyły się wszystkie szkoły, tym samym otrzymały indywidualne kody, które należy umieścić na EKOzwrocie: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach kod BOG3456, PSP nr 5 im. B. Malinowskiego w Boguszowie – Gorcach kod BOG4579, a Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie – Gorcach kod BOG1456. Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w projekcie i tym samym w walce o lepsze i czystsze środowisko – zachęca Sylwia Dąbrowska.

Więcej na temat Polskiej Stolicy Recyklingu na stronie https://www.polskastolicarecyklingu.pl/.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty