https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Otwarcie Mieroszowskiego Szlaku Dzika

7 października 2023 r. o godz. 12.00 w amfiteatrze na Kościelnej Górze w Mieroszowie nastąpi uroczyste otwarcie Mieroszowskiego Szlaku Dzika. – Otwarcie poprzedzą trzy wycieczki, które rozpoczną się o godz. 9.00 oraz gry terenowe – zaprasza Andrzej Lipiński, Burmistrz Mieroszowa.

Przypomnijmy: zadanie „Mieroszowski Szlak Dzika” polegało na budowie siedmiu wiat ze stołem i siedziskami, pięciu tablic informacyjnych oraz słupków wraz z wyznaczeniem nowego blisko 60 kilometrowego szlaku w Gminie Mieroszówa. Nowe wiaty zostały usytuowane w następujących lokalizacjach: przy przejściu granicznym na ul. Kwiatowej w Mieroszowie; pod szczytem Dziób; na wierzcholku góry Miłosz; pod Turzyną od strony Schroniska PTTK Andrzejówka; w Sokołowsku w okolicy nadajnika RTV; pod Stożkiem oraz w okolicy Kościelnej Góry. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020, wdrażanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przy udziale Lokalnej Grupy Działania Kwiat Lnu. Dofinansowanie z PROW wynosi 116 958 zł. Poza finansowaniem z PROW powstała także ósma wiata na szczycie Lesistej Wielkiej.

Otwarcie Mieroszowskiego Szlaku Dzika zostało zaplanowane na 7 października 2023 r. O godzinie 9.00 rozpoczną się trzy wyjścia w góry po Mieroszowskim Szlaku Dzika z certyfikowanymi przewodnikami sudeckimi (trasy o długości około 10 km). W tym samym czasie obędą się gry terenowe przygotowane przez harcerzy z drużyn stacjonujących w Mieroszowie i Wałbrzychu. Oficjalne otwarcie Mieroszowskiego Szlaku Dzika rozpocznie się w samo południe na Kościelnej Górze w Mieroszowie, z udziałem osób reprezentujących instytucje finansujące to zadanie: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, LGD Kwiat Lnu, Gminę Mieroszów, Nadleśnictwa Wałbrzych i Kamienna Góra oraz wykonawców zadania. Na godzinę 12.30, także na Kościelnej Górze w Mieroszowie, Knieja Lubawka oraz Knieja Wałbrzych przygotowały dla mieszkańców i turystów pieczonego dzika, OSP Sokołowsko będzie serwowało specjały z grilla i zimne piwo, a lokalni wystawcy będą sprzedawali swoje wyroby. Około godziny 13.00 planowany jest około godzinny występ lokalnego zespołu rockowego, który zakończy imprezę.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty