https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bieg z widokiem na Kolorowe Jeziorka

30 września 2023 roku o godz. 11.00 za parkingu górnego przy wejściu na szlak Kolorowych Jeziorek w Wieściszowicach w Gminie Marciszów wystartowali uczestnicy “Biegu z widokiem na Kolorowe Jeziorka”.

W “Biegu z widokiem na Kolorowe Jeziorka”, rozegranym pod patronatem honorowym Wójta Gminy Marciszów, mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani: osoby zrzeszone w klubach sportowych, jak i amatorzy. Biegacze, jak i uczestnicy marszu nordic walking, mieli do pokonania pętlę o długości 10 km. Nawierzchnia trasy w 99 proc. była szutrowa i leśna.

Bieg wygrał Alan Dobrowolski z Boguszowa – Gorc, drugie miejsce zajął Jarosław Włodarczy z Jeleniej Góry, a trzecie miejsce zajął Tomasz Pacek ze Szczecina. Rywalizacje kobiet wygrała Edyta Ferenc – Szmuc z Kudowy Zdroju, druga była Justyna Napierko z Kamiennej Góry, a trzecia Izabela Młynar z Bolesławca. Marsz nordic wal king pierwszy ukończył Martin Bibko (Kosice), przed Agata Kowacz (Wałbrzych) i Zenonen Stolarczykiem (Oborniki Śląskie). Pełna klasyfikacja jest na stronie: https://wyniki.datasport.pl/results4320/.

Celem imprezy była popularyzacja biegania, promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia, połączona z promocją Rudawskiego Parku Krajobrazowego, jako miejsca o bardzo dobrych warunkach do uprawiania biegów oraz innych form turystyki aktywnej.

(RED, fot. RelacjeRegionalne.pl)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty