https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dolnośląski Rajd o Kropelce

30 września 2023 r. o godz. 8.30 z terenu Zalewu Witoszówka w Świdnicy wyruszą uczestnicy 10. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce. – W tym roku paliwo dla startujących załóg będzie gratis – podkreśla Robert Jagła, komandor rajdu.

Trasa 10. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelcebędzieprowadziła przez miejsca atrakcyjne turystycznie na terenie powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, jaworskiego i kłodzkiego i będzie miała około 150 km długości. Jej szczegóły załogi rywalizujące o tytuł „Mistrza Ekojazdy” poznają dopiero godzinę przed oficjalnym startem, w specjalnie przygotowanej przez organizatora aplikacji na urządzenia mobilne. W aplikacji zawodnicy nie tylko będą mogli śledzić trasę, lecz także rozwiązywać zadania, odpowiadać na pytania, wgrywać zdjęcia oraz krótkie nagrania wideo z drogi.

–Dolnośląski Rajd o Kropelce to jedna z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych imprez tego typu na Dolnym Śląsku. Jest także doskonałą okazją do świetnej zabawy, pełnej atrakcji i nagród. W naszej rywalizacji celem jest pokonanie wcześniej przygotowanej trasy z książki drogowej, wykonanie różnorodnych zadań, ale przede wszystkim – zużycie paliwa. Dla wszystkich uczestników tego wyjątkowego wydarzenia przygotowaliśmy także smaczną, jubileuszową niespodziankę – zapewnia Robert Jagła.

Patronat Honorowy nad ekorywalizacją objęli m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski, Prezydent Świdnicy, Prezydent Wałbrzycha, Starosta Powiatu Świdnickiego oraz Burmistrz Głuszycy.

Program 10. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce

•          Start Honorowy Rajdu – Zalew Witoszówka w Świdnicy – godz. 08:30

•          Meta Rajdu (Azarex. Ul. Towarowa 24 Świdnica) –  godz. ok. 14:00

•          Jubileuszowy tort Rajdu o Kropelce – Zalew Witoszówka w Świdnicy, ok godz. 16:00

•          Rozdanie nagród – Zalew Witoszówka w Świdnicy, ok godz. 17:00.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty