https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Szlak 50-lecia Boguszowa-Gorc

– W 2023 roku Gmina Boguszów-Gorce obchodzi 50-lecie połączenia miejscowości: Boguszów, Gorce i Kuźnice w jedną jednostkę administracyjną. Wydarzenie to postanowiliśmy uczcić w trwały sposób: stworzyliśmy 50-kilometrowy szlak turystyczny, który w formie pętli oplata swoim przebiegiem całą gminę – mówi Sylwia Dąbrowska, Burmistrz Boguszowa – Gorc.

Szlak jest dwukierunkowy wyznaczony barwami flagi Boguszowa-Gorc, tj. kolorami zielonym, żółtym i czerwonym.Oficjalne otwarcie “Szlaku 50-lecia Boguszowa-Gorc” zostało zaplanowana na czwartek – 28 września o godz. 10.00.

– Spotkanie odbędzie się przy stadionie OSiR przy ul. Olimpijskiej 1 w Boguszowie-Gorcach. W programie m.in. prezentacja genezy powstania szlaku oraz jego przebiegu. Zapraszamy również na krótki, około 5,5-kilometrowy spacer zakończony ogniskiem z kiełbaskami. Trasa przejścia z przewodnikiem: stadion, Szyb “Witold”, Wyżyna Jabłowska, Nowy Lubominek, stadion. Będzie możliwość dojazdu do miejsca widokowego na trasie, w którym będzie można ok. godz. 11.00 spotkać grupę pokonującą szlak piechotą. Przebieg całej trasy dostępny jest na stronie www.osir-boguszow.eu – dodaje Sylwia Dąbrowska.

(JCF)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty