https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rekord w Sokołowsku

Zawody „Biathlon dla każdego” w Sokołowsku zgromadziły na starcie rekordową liczę uczestników tegorocznego cyklu. – Gratuluję zawodnikom i organizatorom tej imprezy – powiedziała Joanna Badacz, Prezeska Polskiego Związku Biathlonu, która także wystartowała w rywalizacji kobiet.

Gospodarzem niedzielnych zawodów był Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Sokołowsku. Rywalizacja, na którą składały się biegi i strzelania, toczyła się na terenie szkoły i w pobliżu placówki, a udział w niej wzięło 272 zawodniczek i zawodników, wśród których byli także goście z Czech oraz ze Szczecina i Wodzisławia Śląskiego. Najliczniejszą grupę stanowili mieszkańcy Dolnego Śląska, a na podium stawali między innymi zawodnicy z Gminy Mieroszów i Czarny Bór.

Sportowej rywalizacji towarzyszył kiermasz ciast i loteria fantowa, które zostały przygotowane przez społeczność szkoły, a druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowsku serwowali kiełbasę z grilla. Na najmłodszych czekał dmuchany zamek, a na fanów motoryzacji możliwość przejażdżki zabytkowymi pojazdami, które zaparkowały przed szkołą.

Organizatorami zawodów „Biathlon dla każdego” w Sokołowsku byli: Polski Związek Biathlonu, Gmina Mieroszów, Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Sokołowsku i UKS Sokołowsko.

Kolejną imprezą biathlonową w letnim wydaniu będzie Puchar Melafiru w Czarnym Borze. W dniach 23 – 24 września 2023 r. na obiekcie biathlonowym w Czarnym Borze zostaną rozegrane Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego i Puchar Polski II Kategorii. 23 września odbędą się biegi indywidualne, natomiast 24 września biegi sprinterskie. A 30 września w Lubawce przedostatnie zmagania w ramach tegorocznego cyklu „Biathlon dla każdego”.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty