https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Piknik charytatywny dla Kuby

Pod patronatem Tygodnika DB 2010 zostanie w zorganizowany piknik charytatywny dla Kuby Zakierskiego. Zapraszamy wszystkich 17 września 2023 r. o godz. 14.00 do Parku Miejskiego w Świebodzicach.

15-letni Kuba Zakierski ze Świebodzic od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe i padaczkę. Potrzebuje aktywnego wózka inwalidzkiego oraz ortez, które ułatwią mu codzienne funkcjonowanie. Pomimo słabego organizmu i wielu ograniczeń, chłopiec stawia czoła przeciwnościom. Dużo siły wkłada w rehabilitację – codziennie ćwiczy pod okiem fizjoterapeutów i opiekunów. Skolioza i przykurcze nie ułatwiają zadania, dlatego potrzebne są specjalne gorsety i ortezy. Dodatkowo Kuba ma obstrzykiwane toksyną botuminową mięśnie. Te trudne zabiegi i intensywna rehabilitacja pomagają zmniejszyć dolegliwości. Jedna z fizjoterapeutek dostrzegła potencjał Kuby, a jej zaangażowanie pomogło postawić chłopca na nogi przy pomocy pionizatora i hkafo, co jeszcze niedawno było niemożliwe. Podczas pobytu na turnusie rehabilitacyjnym, Kuba rozpoczął naukę przemieszczania się za pomocą wózka aktywnego.

– Pragniemy kupić Kubie taki wózek, ponieważ da mu to chociaż odrobinę samodzielności. Obecnie przemieszcza się samodzielnie tylko za pomocą pełzania. Taki sprzęt to wielka pomoc dla nas – osób, które na co dzień się nim zajmują oraz dla samego Kuby – wyjaśnia Paulina Mikosz, mama chłopca.

Podczas niedzielnego pikniku charytatywnego będą zbierane pieniądze na zakup niezbędnego sprzętu medycznego. W tej chwili brakuje 15 tysięcy złotych… Datki zebrane podczas wydarzenia zostaną wpłacone na zbiórkę założoną na rzecz Kuby – https://www.siepomaga.pl/kuba-zakierski.

Organizatorem i sponsorem wydarzenia jest Grupa DZT ze Świebodzic, która na co dzień dostarcza ciepło do budynków miasta, a także wspiera lokalne inicjatywy i edukuje mieszkańców o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem powietrza.

– Zapraszam wszystkich na nasze wydarzenie 17 września w godzinach 14.00 – 18.00 do Parku Miejskiego w Świebodzicach. Dla najmłodszych zaplanowanych jest wiele atrakcji: spektakl teatralny, malowanie twarzy, kolorowe warkocze, pokazy baniek mydlanych, dmuchana zjeżdżalnia, rywalizacje rodzinne. Spędźmy niedzielne popołudnie w rodzinnej, ciepłej atmosferze i zróbmy wspólnie coś dobrego! – mówi Jolanta Suława, Prezes Grupy DZT.

(MD)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty