https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Biegiem na Trójgarb

Słoneczna pogoda, biegowe zmagania, entuzjazm i chęć przezwyciężenia własnych słabości towarzyszyły w minioną sobotę biegaczom podczas VIII Górskiego Półmaratonu z Flagą na Trójgarbie, Górskiej dychy na Trójgarbie oraz I Biegu Trzeźwościowego na Trójgarb. Kolejny raz biegacze wyruszą na Trójgarb już 1 października 2023 r. podczas III Maratonu Górskiego im. Wiesława Ślawskiego.

Na starcie obu głównych biegów stanęło w sumie ponad 250 biegaczy z całej Polski. Górską dychę na Trójgarbie wygrał Bartłomiej Wojsław z Marcinowic, drugie miejsce zajął Karol Kinal ze Środy Śląskiej, a jako trzeci do biegł do mety Paweł Pawlik z Wałbrzycha. W rywalizacji kobiet na 10 km najszybsza była Paulina Szarzyńska ze Świebodzic, drugie miejsce zajęła            Justyna Napierko z Kamiennej Góry, a trzecie Marcelina Marczak z Czarnego Boru. Półmaraton wygrał Alan Dobrowolski z Boguszowa – Gorc, drugi był Daniel Bejmert z Cieszowa, a trzecią lokatę zajął Daniel Trela z Pieszyc. Wśród bań triumfowała Ewa Pastuszeńko z Wałbrzycha, przed Beata Borowicz z Oławy i Sarą Dwojak z Czarnego Boru.

Organizatorami imprezy byli: Gmina Czarny Bór, Gmina Stare Bogaczowice, UKN Melafir Czarny Bór, Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Starych Bogaczowicach, LZS Iskra Witków, Dolnośląskie Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze, Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Na Palestynie” w Wałbrzychu oraz Fundacja Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu. Partnerem strategicznym biegu była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, a wsparcie rzeczowe i finansowe przekazały także: Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A., Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sanikom Sp. z o.o., Tartak Filip, Hotel Piotr SPA&Wellness i Restauracja Magdalenka, „Serafiński” – Roboty Ziemne i Budowlane Tomasz Serafiński oraz SportFuel.pl. O bezpieczeństwo na trasie zadbali ratownicy z Sudeckiej Grupy GOPR oraz Michał Prusak i Filip Prusak.

– Tegoroczny Górski Półmaraton z Flagą na Trójgarbie ukończyłem z czasem 2:18:59. Brawa dla naszego partnera – Gminy Czarny Bór za organizację biegu! – podkreśla Mirosław Lech, Wójt Gminy Stare Bogaczowice. – I już teraz zapraszam na III Maraton Górski im. Wiesława Ślawskiego w Starych Bogaczowicach, który odbędzie się 1 października 2023 r. To wyjątkowy bieg: blisko 42 -kilometrowa trasa z przewyższeniami 1200 metrów. Zawsze jest też wyjątkowa atmosfera, przepiękne krajobrazy i fenomenalna bliskość natury. Trasa biegu przebiega przez najpiękniejsze zakątki naszej gminy, w tym przez czarny szlak, który powstał dzięki zaangażowaniu śp. Wiesława Ślawskiego – przyjaciela, lokalnego patrioty, miłośnika Gminy Stare Bogaczowice. Biegacze będą mieli okazję truchtać po szlakach, którymi niegdyś przechadzał się Wiesław Ślawski.

Zapisy na III Maraton Górski im. Wiesława Ślawskiego prowadzone są na stronie https://formularz.ultimasport.pl/155.

(RED, fot. Amelia Górecka)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty