https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dożynki Gminy Marciszów

Sołectwo Sędzisław było gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminy Marciszów. Dopisała pogoda, a uczestnicy święta plonów mogli skorzystać z wielu atrakcji.

Dożynki, które odbyły się 2 września 2023 roku, zainaugurowała uroczysta msza dziękczynna w Kościele Maksymiliana Marii Kolbego w Sędzisławiu. Główna część obchodów odbyła się na boisku sportowym w Sędzisławiu. Święto rolników nie mogłoby się odbyć bez najważniejszych reprezentantów społeczności rolniczej – starostów: Julii Bachońskiej-Majerskiej i Szymona Lizonia. W wydarzeniu uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, zaproszeni goście, mieszkańcy regionu, przedstawiciele czeskiej gminy partnerskiej Vítězná oraz słowackiej miejscowości Víťaz.

Na scenie zaprezentowali się: Zespół Biesiadny ze Świdnika, Aleksandra Majak, Maja Oleśków, Jan Baloga z Zespołem, Karolina Bielecka, Szczyle, The Light Street i gwiazda wieczoru  – zespół Energy Girls, a imprezę poprowadził Arkadiusz Włodarski.

Dla najmłodszych została przygotowana strefa aktywności z dmuchańcami, animacjami ruchowymi i zabawami, warsztatami tworzenia figur, zwierzątek i domków za pomocą drewnianych klocków oraz tworzenia string artów z użyciem gwoździ i sznurków. Na boisku pojawił się także Komisarz Lew wraz z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Marciszów, którzy edukowali dzieci w zakresie bezpiecznej zabawy oraz pierwszej pomocy. Nie brakło również stoisk gastronomicznych, z lokalnymi wyrobami i rękodziełem.

W organizowanych konkursach, w których udział brało 7 sołectw, nagrody otrzymały: za najpiękniejszy wieniec – Sołectwo Marciszów, za na najpiękniejsze stoisko – Sołectwo Sędzisław, za na najsmaczniejsze ciasto z warzywem w roli głównej – Sołectwo Sędzisław, a za na najpiękniejszy witacz dożynkowy – Sołectwo Wieściszowice. W klasyfikacji generalnej: 1 miejsce (1400 zł i bilety na koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”) – Sołectwo Marciszów, 2 miejsce (1000 zł i bilety na koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”) – Sołectwo Sędzisław, 3 miejsce (800 zł i bilety na koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”) – Sołectwo Wieściszowice, 4 miejsce (400 zł i bilety na koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”) – Sołectwo Pustelnik, 5 miejsce (400 zł i bilety na koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”) – Sołectwo Domanów, 6 miejsce (400 zł i bilety na koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”) – Sołectwo Ciechanowice, 7 miejsce (400 zł i bilety na koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”) – Sołectwo Pastewnik.

– W imieniu własnym, gospodarzy i starostów tegorocznych dożynek, dziękuję zaangażowanym sołectwom za pomysłowość, organizację i uczestnictwo w kultywowaniu tej pięknej polskiej tradycji. Dziękuję wszystkim sponsorom za wsparcie techniczne i finansowe. Dziękuję wszystkim rolnikom i mieszkańcom, służbom, jednostkom i organizacjom, których przedstawiciele wzięli udział w tegorocznym gminnym święcie plonów. Dziękuję uczestnikom i wszystkim tym, którzy aktywnie włączyli się w organizację i przygotowania naszego święta. Dziękuję tym, którzy ciężko pracowali, ale także tym, którzy uświetnili nasze święto swoją obecnością lub występem – podkreśla Wiesław Cepielik, Wójt Gminy Marciszów.

(AŁ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty