https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Adam Małysz w Lubawce

5 września 2023 r. Lubawkę odwiedzili Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz i trener – koordynator – Maciej Maciusiak. Goście wizytowali skocznię narciarską HS-94 „Krucza Skała” w Lubawce oraz spotkali się z włodarzami Gminy.

– Spotkanie dotyczyło możliwości wznowienia szkolenia w skokach narciarskich w Lubawce. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego obiecał pomoc i wsparcie, zarówno przy pozyskiwaniu środków na budowę skoczni treningowych, jak również przy procesie szkoleniowym, jeżeli zostanie uruchomiony, m.in. przez wsparcie merytoryczne jak i przekazanie sprzętu na rzecz młodych skoczków – mówi Zastępca Burmistrza Lubawki Sławomir Antoniewski.

– Odwiedziliśmy Lubawkę, gdzie znajduje się, ponoć najstarsza w Polsce, skocznia narciarska (ponad 100 lat). Gmina chce reaktywować skoki narciarskie w tym regionie, więc razem z Maciejem Maciusiakiem odwiedziliśmy miejscowość, aby przekonać władze do budowy małych obiektów całorocznych, a w przyszłości może i odnowienia wcześniej wspomnianej dużej skoczni. Spotkanie uważam za bardzo udane! Pozytywni i mocno zaangażowani ludzie! To się ceni. Jako PZN dołożymy wszelkich starań, aby pomóc gminie. Projekt małej skoczni już powstał, za sprawą św. pamięci Pana Włodyga (fachowca w swej dziedzinie), więc podwijamy rękawy i bierzemy się do pracy! – relacjonuje Adam Małysz.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty