https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Fotowoltaika i świetlica

Na dachu Świetlicy Wiejskiej w Kochanowie działa już nowa instalacja fotowoltaiczna. Natomiast w Lipienicy zakończyły się prace przy świetlicy wiejskiej.

– W Świetlicy Wiejskiej w Kochanowiezarówno ogrzewanie, jaki i ciepła woda użytkowa pochodzi z energii elektrycznej. Nowa instalacja, składająca się z 29 paneli o mocy ponad 17 kWp, pozwoli obniżyć rachunki za prąd. Nadmiar energii wykorzystany zostanie w innych punktach w ramach Spółdzielni Energetycznej Sudecka Energia. Koszt nowej instalacji w Kochanowie to 80 tys. zł. Połowę tej kwoty Gmina Kamienna Góra pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu z programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” – wyjaśnia Patryk Straus, Wójt Gminy Kamienna Góra.

29 sierpnia odbył się odbiór techniczny inwestycji, której celem była przebudowa budynku gospodarczego w Lipienicy na świetlicę wiejską.

– Przez wiele lat przy boisku sportowym w Lipienicy stał budynek spełniający funkcję gospodarczą, bez żadnych instalacji i zaplecza technicznego, składający się z jednego pomieszczenia. Po przebudowie obiekt składa się z sali świetlicowej, dwóch toalet, pryszniców oraz aneksu kuchennego. Do obiektu wybudowana została również droga, parking oraz szambo. Obiekt posiada ogrzewanie i ciepłą wodę zasilaną energią elektryczną, dlatego wyposażony został w instalację fotowoltaiczną o mocy ponad 6 kWp. Na realizację tej inwestycji Gmina Kamienna Góra pozyskała dofinansowanie z rządowego programu „Polski Ład” – dodaje Patryk Straus.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty