https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dożynki w Starych Bogaczowicach

Mieszkańcy Gminy Stare Bogaczowice oraz goście z całego regionu świetnie bawili się podczas tegorocznego święta plonów.

Dożynki Gminy Stare Bogaczowice tradycyjnie rozpoczęła uroczysta msza święta w Kościele św. Józefa Oblubieńca w Starych Bogaczowicach. Nabożeństwu towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Kapeli Góralskiej Janicki. Po nabożeństwie wszyscy udali się barwnym korowodem na Stadion Sportowy w Starych Bogaczowicach, a tam imprezę otworzyli: Wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech wraz ze starościną dożynek Gabrielą Koropczuk i starostą dożynek Bogusławem Uchmanowiczem. Tego dnia na scenie występowały dzieci z projektu LudLove, które oczarowały słuchaczy barwnymi strojami. Do Gminy Stare Bogaczowice przyjechał też zespół Bayer Full – jedna z pierwszych grup disco polo w Polsce. Piosenki sprzed kilkudziesięciu lat zabrały wszystkich w sentymentalną podróż do przeszłości.

Podczas dożynek rozstrzygnięty został również konkurs na najpiękniejszą dekorację dożynkową i najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Jury miało poważny problem, ponieważ wszystkie prace były wyjątkowo misternie i pomysłowo przygotowane. Po burzliwych obradach jury zadecydowało że pierwsze miejsce zajął wieniec przygotowany przez Sołectwo Gostków, a wśród dekoracji – Sołectwo Stare Bogaczowice.

Nie zabrakło gier i zabaw dożynkowych oraz uwielbianej przez wszystkich loterii fantowej, w której nagrodą główną była konsola xbox i telewizor. Dzieci też nie narzekały na nudę. Organizatorzy wydarzenia zapewnili bezpłatne animacje, dmuchańce oraz warsztaty i gry z nagrodami. Goście mogli tego dnia spróbować domowych ciast i innych lokalnych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lubominie oraz członków klubu seniora. Były też słodkości i specjały serwowane przez lokalnych gastronomów.

– To były wspaniałe dożynki! W organizację święta plonów każdego roku włącza się wiele osób, ale szczególnie podziękowania kieruję do pracowników Urzędu Gminy w Starych Bogaczowicach oraz Gminnego Centrum Biblioteczno -Kulturalnego w Starych Bogaczowicach. Wyrazy wdzięczności kieruję do każdego kto dołożył swoją cegiełkę. To nasze wspólne dzieło – podkreśla wójt Mirosław Lech.

(IL)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty