https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ostatnie dwa wolne moduły nowej hali WSSE w Ząbkowicach Śląskich. Już niebawem otwarcie!

Realizowana przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK” budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej w Ząbkowicach Śląskich powoli dobiega końca. Dla potencjalnych chętnych przedsiębiorców pozostały już tylko dwa wolne moduły.

Uroczyste wbicie łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu przy ul. Cukrowniczej 8 w Ząbkowicach Śląskich odbyło się na początku października 2022 roku. Niecały rok później, czyli w połowie września 2023 r., odbędzie się otwarcie tego obiektu. Ząbkowice Śląskie zyskają nową infrastrukturę, która na pewno przyczyni się do dalszego rozwoju przedsiębiorczości w regionie, umożliwiając lokalnym firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw rozwój i ekspansję. Hala jest dedykowana pod wynajem (istnieje także możliwość wynajmu części hali, w formie modułów – pozostały dwa ostatnie), dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, co zdecydowanie zwiększy możliwości dla tych, którzy chcą rozwijać swoją działalność w tym dynamicznym obszarze.

– To duży krok dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale jeszcze większy dla Ząbkowic Śląskich i jego mieszkańców. To nowoczesny i skalowalny obiekt, dedykowany małym i średnim przedsiębiorcom, którzy tutaj, w dynamicznie rozwijającej się części Ząbkowic Śląskich stworzą nowe, konkurencyjne miejsca pracy. To tylko i aż 5000 metrów kwadratowych, które – w co głęboko wierzę – napędzą rozwój lokalnego przemysłu i regionalnych usług – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

Przypomnijmy: hala liczyć będzie ponad 5000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjno-magazynowej z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych. Inwestycja to koszt blisko 23 mln zł. Obiekty o tożsamej specyfice powstają obecnie w Wałbrzychu, Nysie, Brzegu, czy Jaworzynie Śląskiej.

Swojej radości z tego typu inwestycji na Dolnym Śląsku i w subregionie wałbrzyskim nie kryje Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa.

 – Program budowy hal to odpowiedź na oczekiwania małych i średnich przedsiębiorców z południa województwa. Jest to bardzo dobry program, który już na etapie budowy hal uzmysławia nam, jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu budowle, dlatego że duża ich część już na tym etapie jest zakontraktowana do wynajęcia. Mali przedsiębiorcy bardzo często potrzebują takiego koła zamachowego, którego sami nie byliby w stanie wygenerować ze względu na to, że są to duże koszty. Budowa hali, w której miałaby funkcjonować firma, to często koszty przerastające małych i średnich przedsiębiorców, a wynajęcie powierzchni na dobrych warunkach powoduje, że mogą oni rozwijać swoją działalność i być może, w przyszłości, wybudują sobie takie powierzchnie. Natomiast dziś mają oni możliwość korzystać z tych, które udostępnia im Wałbrzyska Specjalna Stefa Ekonomiczna i to jest doskonały program, który jest realizowany w Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich, Jaworzynie Śląskiej i w kilku innych miejscowościach byłego województwa wałbrzyskiego. To też jest jeden z powodów, przez które w statystykach rozwoju odstajemy od północnej części województwa, dlatego, aby przeciwdziałać temu zjawisku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna postanowiła dużo środków zainwestować w ten sektor branży.

***

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z oferty WSSE “INVEST-PARK”, zachęcamy do skontaktowania się z Departamentem Sprzedaży i Rozwoju Biznesu. To pierwszy kontakt dla inwestorów, pragnących skorzystać z oferty drb@invest-park.com.pl, tel. + 48 74 664 91 54.

(JM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty