https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Caffe Lampart, czyli najsłodsze miejsce w centrum Wałbrzycha

15 sierpnia 2023 r. o godz. 10.00 w śródmieściu Wałbrzycha, swoje podwoje otworzy Caffe Lampart. – Chcemy, by nasza kawiarnia stała się najsłodszym miejscem w centrum Wałbrzycha – mówi Leszek Lampart, który w raz z żoną Nadiją zdecydował się osiąść pod Chełmcem i stworzyć lokal, jakiego w Wałbrzychu nie ma od lat.

– Do Wałbrzycha trafiliśmy niedawno. Byliśmy tu przejazdem i… zauroczyło nas to miasto – wspominają właściciele. – Pracowaliśmy, między innymi, dla sieci hoteli, ale także na własny rachunek. Pierwsza wizyta w Wałbrzychu sprawiła, że postanowiliśmy bliżej poznać to niezwykłe miasto, a potem zapadła decyzja: zamieszkamy tu i stworzymy kawiarnię!

Realizacja tego przedsięwzięcia trwała wiele miesięcy i była poprzedzona analizą rynku.

– Okazuje się, że w centrum tak dużego miasta nie ma kawiarni z prawdziwego zdarzenia. Nasi znajomi wspominali, że przed laty działały tu kultowe lokale: Barbórka i Madras, ale od dawna nie ma tu takiego miejsca. Nasza decyzja o uruchomieniu kawiarni w Wałbrzychu została jednak przyjęta przez znajomych z… niedowierzaniem – śmieje się Pan Leszek.

Ale to wcale nie zniechęciło nowych mieszkańców Wałbrzycha do działania. Poszukiwania odpowiedniego lokalu zakończyły się ostatecznie na ul. Dmowskiego, kilkadziesiąt metrów od placu Magistrackiego.

– W wielu miastach, w kraju i na świecie, w takich uliczkach działają kafejki, przyciągające mieszkańców i turystów o każdej porze roku. Naszym celem jest wpisanie się w mapę Wałbrzycha i pozyskanie sympatii mieszkanek i mieszkańców tego miasta i powiatu. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich. Na przykład: seniorzy w godzinach 12.00 – 15.00, codziennie, zawsze będą u nas mieć zniżkę 20%. Będzie można u nas zorganizować nieduże przyjęcia (do 30 osób), np.: z okazji imienin, urodzin, jubileuszy, spotkania z dziećmi, koleżeńskie, biurowe, pracownicze. Oczywiście na słodko! Wszystkie desery lodowe, ciasta, gofry będą robione przez nas na miejscu. Smakoszom kawy zapewnimy świetne doznania z kawą Pellini Top i Pellini Barista; herbaciarzom gwarantujemy kilka rodzajów wyśmienitej herbaty Veertea. Oczywiście o miłośnikach mrożonej kawy, czekolady, gorącej czekolady też pamiętamy. Większość naszej produkcji: kawy, herbaty, ciasta, gofry, lody będzie można również wziąć z sobą na wynos.

Otwarcie Caffe Lampart przy ul. Dmowskiego 5, w Wałbrzychu zostało zaplanowane na 15 sierpnia 2023 r. Pierwsi goście będą mogli zapoznać się z ofertą kawiarni już od godziny 10.00.

– Poszukujemy też sympatycznych studentek, studentów, uczniów liceum lub technikum, którzy mogliby nam pomóc w obsłudze gości: w piątki i soboty w godzinach wieczornych oraz w niedziele przed południem. Praca jest ciekawa, przyjemna, a płaca atrakcyjna i dostosowana do zaangażowania oraz umiejętności – dodają właściciele Caffe Lampart.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty