https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Złota drużyna z Jedliny-Zdroju

Trwa rewelacyjny sezon w wykonaniu KS Petanque Jedlina – Zdrój. Do bogatej kolekcji tegorocznych trofeów bularze z uzdrowiska dołożyli złoty medal mistrzostw Polski weteranów w petanque.

– Wałbrzyszanin Kazimierz Urbaniak oraz jedlinianin – Kazimierz Jacak, czyli mistrzowie Polski Weteranów z 2022 r., wygrali w minioną sobotę w Lesznie Mistrzostwa Polski Weteranów 2023! Obaj Panowie reprezentują Klub Sportowy Petanque Jedlina. Razem z nimi mistrzowski tytuł wywalczyli: Leszek Złotowski (Śremski Klub Petanque) oraz Georges Burtin (Klub Sportowy Petanque Broen-Karo). To ogromny sukces i drużyna w składzie Urbaniak, Jacak, Złotowski, Burtin pojedzie już we wrześniu na Mistrzostwa Europy Weteranów 2023 do Albertville we Francji – podkreśla z dumą prezeska KS Petanque Jedlina – Zdrój Beata Urbaniak, która będzie szefową polskiej delegacji z ramienia Polskiej Federacji Petanque. Warto dodać, że jako trener polskiej reprezentacji wystąpi Jerzy Siara – wiceprezes KS Petanque Jedlina i brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów z 2019 roku. Dodajmy, że w petanque weterani to kategoria wiekowa 55+.

Złoty medal wywalczony w Lesznie przez Kazimierza Urbaniaka i Kazimierza Jacaka jest trzecim krążkiem wywalczonym w tym roku w mistrzostwach Polski przez reprezentantów klubu z Jedliny-Zdroju. W czerwcu brązowy medal w grze singlowej wywalczyła Beata Urbaniak, która kilka tygodni później – wraz z mężem Kazimierzem – zdobyła także srebro w grze mieszanej. Jedliński klub wywalczył także awans do II ligi.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty