https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

V Turniej Rycerski pod zamkiem Cisy

Organizowany u podnóża zamku Cisy turniej rycerski po raz piąty przyciągnął miłośników historii z całego kraju. Za sprawą bractw rycerskich i rekonstruktorów, widzowie mogli zobaczyć namiastkę średniowiecznego życia.

W trakcie dwudniowej imprezy były: pokazy walk rycerskich, turniej łuczniczy, pokaz sokolniczy, pokaz tańców średniowiecznych, zawody w rzucie nożem i toporem, bieg dam i rycerzy, inscenizacja bitwy pod zamkiem Cisy, warsztaty rzemieślnicze, gry i zabawy, przepisy z „Kociołka Wiedźmy” oraz stosika rzemieślnicze i gastronomiczne.

– Cieszymy się, że nasze wydarzenia kulturalne są znane nie tylko w naszym powiecie, ale też w województwie, a nawet w innych regionach Polski – mówi Mirosław Lech, Wójt Gminy Stare Bogaczowice. – W tym roku gościliśmy rekonstruktorów z całego kraju. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację V Turniej Rycerski pod zamkiem Cisy. Wielkie brawa dla Gminnego Centrum Biblioteczno -Kulturalnego w Starych Bogaczowicach, pracowników Urzędu Gminy w Starych Bogaczowicach i Bractwa Rycerskiego Grodu Chojnów.

– W tym roku zmieniliśmy nazwę wydarzenia na „Turniej Rycerski pod Zamkiem Cisy im. Krzysztofa Prezesa”. Ku pamięci jednego z pomysłodawców i organizatorów tego wydarzenia. Krzysztof odszedł od nas w lutym tego roku. Ogromnie nam go brakuje, ale wiemy, że koordynował wszystko z góry. Wyszło tak jak jeszcze wspólnie planowaliśmy – dodaje Ilona Bujalska, dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno -Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.

(IL, fot. Klaudia Karczmarz)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty