https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Letni Festiwal Tajemnic w zamku Książ

– III Letni Festiwal Tajemnic w zamku Książ przeniesie nas do niesamowitego świata: technologii, robotów, sztucznej inteligencji, mappingu i wirtualnej rzeczywistości Przenieście się z nami do świata pełnego nowoczesnych rozwiązań i zobaczcie Zamek Przyszłości w którym roboty stają się przewodnikami, a Sala Balowa zmieni się w trójwymiarowy świat łączący obraz, światło i dźwięk. 5-6 sierpnia 2023 r. zaplanujcie w zamku Książ w Wałbrzychu! – zaprasza Anna Żabska, prezes spółki Zamek Książ.

Program III Letniego Festiwalu Tajemnic:

Spotkanie z postaciami z Gwiezdnych Wojen

Mroczny Lord, Szturmowcy, Obi Wan oraz interaktywny Robot R2, to tylko niektórzy z bohaterów, których spotkasz podczas tegorocznego Festiwalu Tajemnic na korytarzach i w komnatach Zamku Książ. Dodatkowo, na terenie Dziedzińca Honorowego, w strefie dla dzieci, odbędzie się szkolenie rycerzy Jedi, aby mogli nasi najmłodsi turyści mogli walczyć z tymi, który posługują się ciemną stroną Mocy.

Bohaterów z przyszłości spotkanie na terenie zamku, a dodatkowo w godzinach: 12:00 / 13:30 / 15:00 / 16:30 przed zamkiem, na terenie Dziedzińca Honorowego odbędzie się szkolenie rycerzy Jedi

Strefa Hydropolis

Woda i nowoczesna technologia – to idealne połącznie znajdziecie w Strefie Nowoczesności Hydropolis: wejdziecie do wirtualnej rzeczywistości aby ugasić pożary w Puszczy Amazońskiej z wykorzystaniem VR, obejrzycie obraz wyświetlany na wodzie, porozmawiacie z robotem oraz będziecie mogli dotknąć… ognia.

Sala Balowa 3D

Video mapping 3D we wnętrzach Zamku Książ? To możliwe! W Sali Balowej przeniesiemy się do trójwymiarowego świata łączącego obraz, światło i dźwięk.

Spotkanie z robotami

Roboty – przewodnicy przyszłości, podczas Festiwalu Tajemnic będziesz mógł z nimi porozmawiać, wspólnie zatańczyć, posłuchać dowcipów lub zrobić to, co roboty lubią najbardziej – wspólne selfie.

Jeżeli zawsze fascynowały Was te niezwykłe maszyny to właśnie podczas Letniego Festiwalu Tajemnic będziecie mieli okazję, by zaspokoić swoją ciekawość. 5 i 6 sierpnia 2023 r. nie może Was zabraknąć w Zamku Książ w Wałbrzychu.

AI – kreatywna rewolucja

Zbliża się rewolucja! Kreatywna rewolucja! Wszystko za sprawą sztucznej inteligencji, która już teraz, odmienia każdą dziedzinę branży kreatywnej. Jak działa AI i czy potrafi zmienić dziecięcy rysunek w wysokiej jakości grafikę, przekonacie się w strefie AI WIZARDS, którzy w prowadząc Was w świat nowoczesnej technologii. W strefie Aiwizards na III piętrze zamku, będziecie mogli narysować na tablecie zamek lub rycerza, a sztuczna inteligencja na podstawie Waszego rysunku, wygeneruje wysokiej jakości grafikę.

Z AI wizards odkryjesz magię sztucznej inteligencji w branży kreatywnej. Jak piszą o sobie, są pierwszą grupą w Polsce dedykowaną sztucznej inteligencji w branży kreatywnej. Uważnie śledzą, jak AI odmienia każdą dziedzinę branży kreatywnej – od grafiki, przez teksty i animację, na muzyce kończąc.

Poznajcie głównego maga AI wizards! Tomek Graszewicz – CEO AI wizard, Prompt engineer.

Od ponad 20 lat aktywnie związany z obszarem kreacji i strategii. W grudniu 2022 poprowadził pierwszą prezentację w Polsce poświęconą AI w branży kreatywnej, a już w lutym opublikował unikalny na świecie profesjonalny kurs Midjournej v4. W 2023 wraz ze swoim zespołem, stworzył wyjątkowy „Łap kalendarz” dla schroniska Na Paluchu. Publikacja przedstawiała zwierzaki w niesamowitych odsłonach i zapewniła Tomkowi zwycięstwo w konkursie na sztukę tworzoną przez człowieka we współpracy ze sztuczną inteligencją – Digital Ars, w kategorii NO CODE. W czerwcu tego roku stworzył pierwszą w Europie przełomową kolekcja dekoracji ściennych AI <3 ZWIERZAKI, specjalnie dla jednego z największych producentów w Europie, firmy Artgeist, właściciela serwisu Bimago.pl. Tomek specjalizuje się w Midjourney, Dall-E 2, ChatGPT oraz wielu innych rozwiązaniach generative AI. Prowadzi również szkolenia i prezentacje z AI dla marketingu. Na co dzień zarządza agencją kreatywną Up oraz employer brandingową Job’n’Joy.

Kids Tech i strefa robotów dla dzieci

Zbuduj swojego robota oraz sterując nim przejedź tor przeszkód w strefie Kids Tech. Świetna zabawa dla najmłodszych turystów (i nie tylko), którzy lubią kreatywne zabawy z wykorzystaniem logicznego myślenia 🙂

Zamek Książ w grze komputerowej

Wejdź do świata gry komputerowej, której akcja dzieje się na terenie…kompleksu Zamku Książ! Spotkanie z Tomaszem Górą, autorem gry komputerowej „8874”, podczas będzie można dowiedzieć się jak powstaje gra komputerowa, posłuchać opowieści o Zamku Książ oraz spróbować swoich sił jako gracz, wędrując przez mroczne ścieżki Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Projekt Riese w grze VR

Świat nowoczesnych technologii, a w nim Zamek Książ. The Riese Project to przygodowy thriller akcji, w którym gracz musi używać swojej głowy i intelektu, by poskładać wszystkie elementy układanki w całość i dotrzeć do tajemnicy, którą odkryli autorzy gry – Real Invented Studio. To połączenie escape room-u, Indiana Jones i Uncharted. Dużo zagadek, ale nie oczywistych. Odkryjcie z nami te tajemnice i wejdźcie do świata gry VR z Dolnego Śląska!

Strefa wykładów

Poznajcie prelegentów, którzy podczas tegorocznego Festiwalu Tajemnic opowiedzą m.in. o nowoczesnej technologii, świecie science fiction w grach i powieściach.

Magdalena Dziewguć, temat wykładu: Sztuczna inteligencja – wróg czy przyjaciółka?

Country Director, Google Cloud Poland Sp. z o.o. Liderka w branży nowych technologii. Pracuje dla Google, gdzie od kilku lat współtworzy #WarsawCloudCity. Dzięki jej zaangażowaniu polska stolica staje się ważnym centrum kompetencji technologicznej Europy. Jest również członkiem Rady Nadzorczej banku BNP Paribas oraz członkiem Rady Politechniki Wrocławskiej. Jedna z założycielek Digital University oraz Stowarzyszenia LiderSHE w Polsce. Instagramowa @mama_pracuje_bo_lubi motywuje do łączenia macierzyństwa z aktywnością zawodową. Mama Soni, Adasia i Franka aktywnie działa na rzecz większej obecności kobiet w przestrzeni publicznej. Magda jest przekonana, że te dwa czynniki zmieniają świat na lepsze: nowe technologie i więcej decyzji podejmowanych przez kobiety.

Marcin Sergiusz Przybyłek, temat wykładu:

Sobota: Spotkanie autorskie z polskim pisarzem science-fiction, autorem m.in. sześcioczęściowej sagi „Gamedec”.

Niedziela: Wykład o tworzeniu światów science-fiction i fantasy w powieściach, opowiadaniach i filmach oraz o najczęściej popełnianych błędach, na przykładzie znanych seriali.

Marcin Sergiusz Przybyłek, znany także jako Martin Ann / Martin Ann Drimm, lekarz medycyny, trener i konsultant biznesowy, wizjoner, filozof. Autor sagi science-fiction „Gamedec”, humorystycznej serii „Orzeł Biały”, futurystycznego kryminału „CEO Slayer” oraz obyczajowej powieści „Symfonia życia”. W 2021 roku została wydana przez Anshar Studios oparta na jego prozie gra wideo „Gamedec”. Firma Pyramid Games rozpoczęła prace nad grą wideo „CEO Slayer”. Aktorsko realizował się w serialu „19+” (rola Aleksa). Zainteresowany psychologicznym, technologicznym oraz finansowym rozwojem ludzkości, rozwija swoje wizje w książkach, wykładach i podczas szkoleń. Od trzydziestu ośmiu lat w związku z żoną Anną, z którą mają dwudziestojednoletnią córkę, Kalinę.

Zwiedzanie zamku z zestawem audioguide podczas festiwalu

– zwiedzanie zamku z zestawem audioguide jest dostępne w ramach biletów festiwalowych, odbiór audioguidów: wejście główne zamku

Zwiedzanie zamku – specjalnie z myślą o turystach, którzy pragną usłyszeć historię Zamku Książ, uruchomimy specjalną trasę audioguide, w ramach której zobaczycie najpiękniejsze barokowe sale, w tym słynną Salę Maksymiliana, czyli najlepiej zachowaną na Dolnym Śląsku barokową salę reprezentacyjną. Czas zwiedzania: 30 minut.

Nocne zwiedzanie z duchami „Imperium Duchów”

– atrakcja wieczorna w sobotę 05.08.2023r. wymaga oddzielnego biletu, miejsce zbiórki: przy kasach biletowych

Duchy przeszłości to stali mieszkańcy Książa i z pewnością spotkacie ich po zmroku, gdy tylko zgasną światła (nie chcą się wyprowadzić, pytaliśmy). Po raz pierwszy jednak w skąpanych w ciemności pomieszczeniach pojawią się… zjawy przyszłości, które przybędą do naszego wymiaru tylko po to, by spotkać najodważniejszych turystów z 2023 roku. Uzbrojeni jedynie w światło lamp wyruszcie do Imperium Duchów, gdzie obok średniowiecznych i arystokratycznych dusz, pojawią się upiory spoza naszej planety. Przygotujcie się na 90 minut wyjątkowej, pełnej adrenaliny i atrakcji przygody okraszonej przerażającymi historiami trasą nieznanych przejść, dedykowaną specjalnie Letniemu Festiwalowi Tajemnic.

MIEJSCE I GODZINA:  5 sierpnia 2023 r.(sobota), wejścia grup od godz. 21:00, kolejne grupy wchodzą co 15 minut.

CENNIK:

69 zł/osoba – zakup online

74 zł/osoba – zakup w kasach biletowych

Bilety są biletami oddzielnymi (nie zawierają wstępu na teren festiwalu, usługa odbywa się po jego zamknięciu). Nocne zwiedzanie jest usługa specjalną, dlatego bilety ulgowe na nią nie obowiązują.

ZAKUP BILETÓW: Zakup biletów jest możliwy przez system online – www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl, (Wydarzenie: Zwiedzanie zamku -05-06.08.2023 – Letni Festiwal Tajemnic /  a następnie:  Festiwal – Nocne zwiedzanie (bilet oddzielny))

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona! Zakup biletów jest równoważny z akceptacją regulaminu zwiedzania.

WAŻNE INFORMACJE!

– 5 sierpnia parking hotelowy będzie wyłączony, prosimy uczestników Nocnego zwiedzania o parkowanie na parkingu Głównym w parku (parking w cenie biletów) oraz o dojście do zamku betonową drogą przez park (ok. 10 minut). Miejsce zbiórki: przed budynkiem kasowym. Wymagana punktualność!

– W trakcie Nocnego Zwiedzania mogą Państwo zobaczyć nieudostępnianie dziennie miejsca, wiąże się to jednak z utrudnieniami architektonicznymi np. tunele, wąskie schody, tarasy. Dlatego prosimy o obuwie adekwatne do charakteru usługi ( prosimy o niezakładanie szpilek) oraz o ciepłe ubranie wierzchnie.

– Nocne Zwiedzanie jest usługą specjalną skierowaną do osób dorosłych, podczas zwiedzania dzieją się rzeczy niewskazane dla osób o słabych nerwach. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko pod opieką osób dorosłych i na ich odpowiedzialność.

– Zamek Książ może odmówić wstępu na obszar zarządzany przez spółkę oraz przebywania na nim osobom: znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków; zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku zwiedzania

– Masz pytania? napisz do nas na nocne@ksiaz.walbrzych.pl (odpowiadamy bardzo szybko!).

Zamek Przyszłości oczami artystów

Jak Książ będzie wyglądał w odległej przyszłości?

Futurystyczne wizje zamku zaprezentują: Teresa Anniuk-Gulak, Tomasz Maroński, Jagoda Stączek i Tomasz Szyrwiel. Zapraszamy do obejrzenia propozycji przyszłości, na których zobaczymy perłę Dolnego Śląska w zupełnie nowej i zaskakującej odsłonie wykreowanej przez twórców posługujących się różnymi stylami i środkami wyrazu.  Atrakcja całodniowa.

CENY BILETÓW I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że teren Letniego Festiwalu Tajemnic odbywającego się w dniach 05-06.08.2023 r. (sobota-niedziela) obejmuje Zamek Książ, przedzamcze wraz z dziedzińcem i tarasy. W związku z tym w podanych dniach wstęp na przedzamcze będzie biletowany, a bony turystyczne nie będą realizowane.

GODZINY OTWARCIA W DNIACH 05-06.08.2023

Godziny otwarcia kas biletowych: 09:00 – 18:00, Zwiedzanie obiektu możliwe        09:00 – 19:00

CENY BILETÓW

Bilet festiwalowy  (wejście w godz. 09:00-19:00)

Normalny: 59 PLN, ulgowy: 49 PLN

Bilet festiwalowy po godz. 16:00 (wejście w godz. 16:00-19:00)

Normalny: 49 PLN, ulgowy: 49 PLN

BILETY DODATKOWE (WYMAGANY BILET FESTIWALOWY)

Podziemia  (45 min):        39 PLN, ulgowy: 34 PLN

BILETY ODDZIELNE (NIEWYMAGANY BILET FESTIWALOWY)

Nocne Zwiedzanie – „Imperium Duchów”: 69 PLN

Zakupu można dokonać poprzez zamkowy system sprzedaży online znajdujący się na stronie: bilety.ksiaz.walbrzych.pl (wydarzenie „Zwiedzanie zamku – 5-6.08.2023 r. – Letni Festiwal Tajemnic”) oraz w kasach zamkowych w godzinach ich otwarcia. Bilet zakupiony poprzez elektroniczny system można okazać ochronie w wersji elektronicznej lub w formie papierowej.

Dojazd/Parking

Informacja dla turystów zmotoryzowanych

WSKAZÓWKI DOJAZDU DO ZAMKU KSIĄŻ:

Wszyscy jadący drogą nr 35 z kierunku Wrocławia i Świdnicy oraz z kierunku Legnica, Jawor i Strzegom, dojeżdżającym do Świebodzic rekomendujemy pozostawienie aut na parkingu na ul. Piastów Śląskich przy Stadninie Koni.  Kierowcom przyjeżdżającym od strony Wałbrzycha sugerujemy skorzystanie z Parkingu Głównego.

Kierowców autokarów prosimy o kierowanie się na Parking Główny, wyznaczone zostaną na nim miejsca dla tego typu pojazdów. Nie ma możliwości wjazdu autokarem na ul. Piastów Śląskich.

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych sugerujemy skorzystanie z innych parkingów niż z parking przy ul. Piastów Śląskich przy Stadninie Koni np. Parking Główny.

Informacja dla turystów pieszych

AUTOBUSY:

Turystów niezmotoryzowanych informujemy, że pod zamek podjeżdża tylko linia autobusowa nr 8 (należy sprawdzić wcześniej stację końcową, którą powinna być „Jeździecka – Zamek Książ”).

Podróżujących pociągiem informujemy, że linia nr 8 zatrzymuje się na przeciwko stacji kolejowej „Wałbrzych Miasto” (przystanek linii nr 8 – „Armii Krajowej – Dworzec Miasto”).

Istnieje również możliwość podjechania często kursującą linią autobusową nr 12 na końcowy przystanek „Wrocławska – Szczawienko” (naprzeciwko Palmiarni Wałbrzych), a następnie dojście do zamku pieszo (ok. 15-20 minut drogi).

Podróżujących pociągiem informujemy, że linia nr 12 zatrzymuje się na przystanku przy stacji kolejowej „Wałbrzych Miasto” (nazwa przystanku linii nr 12 to „Armii Krajowej – Dworzec Miasto”) oraz przy stacji kolejowej „Wałbrzych Szczawienko” ( nazwa przystanku linii nr 12 to „Wrocławska – Stacyjna”).

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty