https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Z Górnika do ekstraklasy

19-letni bramkarz Szymon Weirauch, wychowanek piłkarskiego Górnika Wałbrzych, zadebiutował w ekstraklasie w barwach Zagłębia Lubin. A wałbrzyski klub rozpoczął właśnie nabór do grup młodzieżowych.

Szymon Weirauch w 2016 roku trafił do Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin, a cztery lata później do zespołu rezerw lubińskiego klubu, z którym przed rokiem wywalczył awans do II ligi. W sezonie 2021/2022 był już kadrze ekstraklasowej drużyny z Lubina, ale debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej doczekał się 23 lipca 2023 r. w meczu z Ruchem Chorzów, wygranym przez Miedziowych 2:1. Wychowanek Górnika ma także za sobą występy w reprezentacji Polski do lat 18. A w inauguracyjnej kolejce sezonu 2023/24 zagrał inny wychowanek biało-niebieskich – Miłosz Trojak. Syn Józefa Trojaka (byłego piłkarza ekstraklasowego Górnika Wałbrzych) drugi sezon reprezentuje Koronę Kielce.

– Jak widać, także Klubu Piłkarskiego Górnik Wałbrzych można trafić na boiska ekstraklasy. Nasz klub prowadzi nabór do szkółki piłkarskiej dla chłopców z roczników 2005-2006 oraz 2007 – 2008. Zapraszam rodziców zainteresowanych udziałem ich pociech w zajęciach prowadzonych przez nasz klub do kontaktu z koordynatorem pod numerem telefonu 663 591 792 – mówi Mirosław Otok, prezes KP Górnik Wałbrzych.

(RED, fot. Maja Radczak)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty