https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Koncert w świetle latarek

Po raz kolejny Gmina Walim gościła muzyków występujących w ramach XXIV Festiwalu Bacha w Świdnicy. Niezwykły przebieg miał festiwalowy koncert w kościele w Glinnie.

Przed koncertem przy kościelnym murze stanęły stoiska z lokalnymi przetworami, miodami, ciastem i rękodziełem. W ten sposób lokalna społeczność postanowiła zaangażować się w zbiórkę funduszy na utrzymanie i remont Kościoła Matki Bożej Bolesnej w Glinnie. A sześcioro wokalistów z grupy Capella Cracoviensis wykonało w tej świątyni utwór Carlo Gesualdo, XVII wiecznego reprezentanta manieryzmu, pt. „Responsoria III”. Nawet awaria prądu, która nastąpiła w połowie koncertu i skryła w mroku kościół, zebranych melomanów, a przede wszystkim wokalistów i niezbędne do dokończenia występu nuty, nie przeszkodziła w podniosłym zwieńczeniu dzieła! Artyści dokończyli koncert korzystając jedynie ze światła latarek, przeciwstawiając swój kunszt, profesjonalizm i szacunek dla odbiorców trudnym warunkom i niewygodom. Owacje po zakończeniu występu trwały długo.

W Gminie Walim koncerty odbyły się także w kościołach w Niedźwiedzicy, Olszyńcu i Walimiu. Tegoroczny festiwal zakończy 30 lipca nabożeństwo kantatowe Bacha (BWV 155, godz. 10.00, Kościół Pokoju).

(KŻ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty