https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Lider branży tekstylnej inwestuje w Szczawnie-Zdroju – najnowocześniejsza tego typu fabryka w Europie

14 lipca 2023 r. odbyła się uroczystość otwarcia nowego kompleksu i parku przemysłowo – magazynowego wybudowanego w ramach rozwoju portfolio i działalności firmy John Cotton, która jest liderem branży tekstylnej.

10 000 m2 powierzchni zasilanej w 100% ze źródeł odnawialnych. Niezbędna do działalności i produkcji energia cieplna pochodzić będzie z kolei z odzysku ciepła z maszyn. Te dodatkowe inwestycje korespondują z polityką firmy w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

John Cotton stawia na Polskę i Dolny Śląsk

Dzięki ponad stuletniej tradycji i stabilnemu rozwojowi obrót firmy przekracza obecnie 1,5 miliarda złotych. John Cotton posiada biura i fabryki w 6 państwach na 3 kontynentach.

– Nasz region rozwija się niezwykle dynamicznie, a kolejna inwestycja, tym razem rozbudowa zakładów John Cotton w Szczawnie-Zdroju, jest tego najlepszym przykładem. Ta inwestycja jest dla mnie osobiście ważna także z tego względu, że w czasach studenckich miałem okazję pracować w zakładach John Cotton i wiem dobrze, że jakość wykonywanych przez firmę produktów jest niezwykle wysoka – powiedział w trakcie uroczystości Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego odpowiedzialny za gospodarkę.

Przedsiębiorstwo pojawiło się na polskim rynku w 2007 roku, decydując się wówczas na zakup małego zakładu w Głuszycy. Firma rozpoczęła bardzo dynamiczny rozwój, a do jego kontynuacji niezbędne okazały się dodatkowe inwestycje w infrastrukturę i park maszynowy. W październiku 2017 John Cotton przeniósł się do nowej hali produkcyjno – magazynowej w Szczawnie Zdroju i od tego czasu zainwestował przeszło 60 mln zł w nowoczesny kompleks produkcyjny.

W trakcie wydarzenia Michael Harrington, prezes zarządu John Cotton Europe ogłosił, że Dolny Śląsk stanie się główną siedzibą i centrum operacyjnym firmy na cały kontynent.

– Jesteśmy pionierami od 1916 roku, a maszyny, które zostały zaprojektowane przez naszych inżynierów, zrewolucjonizowały branżę tekstylną w Europie i na świecie. Dziś stawiamy na Polskę. To tutaj znajduje się najbardziej zautomatyzowana fabryka do produkcji poduszek i kołder w tej części świata.

(JM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty