https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kino Apollo w Wałbrzychu zaprasza

Oppenheimer
Najnowszy film Christophera Nolana to opowieść o jednym z największych geniuszy XX wieku, fizyku Juliuszu Robercie Oppenheimerze. Amerykański naukowiec uznawany jest za ojca bomby atomowej. Podczas II wojny światowej był szefem naukowym tzw. Projektu Manhattan, przedsięwzięcia mającego na celu stworzenie broni atomowej.

Oppenheimer słynął nie tylko jako znakomity naukowiec, ale również świetny organizator, charyzmatyczny lider i ekscentryczny wykładowca. Był erudytą, fascynatem filozofii i języków Wschodu, według otoczenia posiadał jednak skłonności do depresji i autodestrukcji. Po latach przyznał, że na widok pierwszego, testowego wybuchu bomby atomowej przyszedł mu na myśl cytat ze świętej księgi hinduizmu Bhagawadgita: Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów.

REŻYSER Christopher Nolan
PREMIERA 21 lipca 2023
DŁUGOŚĆ 180′
KRAJ USA, UK, 2023

Wszyscy ludzie prezydenta
Afera Watergate, której skutkiem było ustąpienie prezydenta winnego nadużyć władzy i kłamliwych zeznań przed komisją senacką, wywołała w Ameryce prawdziwy wstrząs. Film rekonstruuje mozolne śledztwo prowadzone przez dwóch dziennikarzy z „Washington Post”, którzy wpadli na ślad nielegalnych praktyk podsłuchowych i opublikowali materiały znalezione w tej sprawie. Film nie wyjaśnia zakulisowych spraw związanych z aferą, pozostaje jednak pasjonującym dramatem polityczno-sensacyjnym z gwiazdorską obsadą, zrealizowanym metodą paradokumentalną, śledzącym krok po kroku poczynania bohaterów.

REŻYSER Robert Clouse
DŁUGOŚĆ 138′
KRAJ USA 1976

FKS: Tonia
Jedenastoletnia dziewczynka o imieniu Tonia (czarująca Marinna Ame) mieszka wraz z babcią i tatą w małym miasteczku gdzieś w Polsce. To ona jest narratorem tej opowieści, zapraszając widza do swojego świata. Zafascynowana kinem buduje narrację niczym w dobrym filmie familijnym. Przełamuje czwartą ścianę i z radością oprowadza po swoim życiu. Bystra, wygadana i otwarta doskonale wyćwiczyła sztukę obserwacji. Jednak ukochana córeczka tatusia traci grunt pod nogami, kiedy dowiaduje się, że ojciec musi wyjechać do Włoch do pracy, a ona zostanie na kilka miesięcy w domu z babcią. Nie zamierza jednak poddać się bez walki i zrobi wszystko, by nie wsiadł on do autobusu i nie odjechał bez niej w siną dal.

REŻYSER Marcin Bortkiewicz
DŁUGOŚĆ 107′
KRAJ Polska 2023

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty