https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wielki wyścig i utrudnienia na drodze

Wyścig dookoła Polski, bardziej znany jako Tour de Pologne to kolarskie wydarzenie światowego formatu, które już za kilka dni zawita do Aglomeracji Wałbrzyskiej. III etap zaplanowany na 31 lipca 2023 r. rozpocznie się w Wałbrzychu, a jego trasa będzie prowadziła przez malownicze szlaki Gminy Walim i dalej, aż do Dusznik Zdroju w powiecie kłodzkim.

Na trasie etapu z Wałbrzycha do Dusznik Zdroju kolarze będą musieli pokonać aż 3000 metrów przewyższenia i przejechać 163 kilometry. Start honorowy został zaplanowany o godzinie 12.20 w wałbrzyskim Aqua Zdroju, natomiast start ostry o godz. 12.35 na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Trasa wyścigu na terenie Wałbrzycha przebiegnie ulicami: Ratuszowa – Wysockiego – al. Wyzwolenia – Piłsudskiego – 11 Listopada – Noworudzka – Bystrzycka i dalej w kierunku Dziećmorowic.

Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji autobusowej muszą liczyć się z utrudnieniami spowodowanymi wyłączeniem z ruchu dróg, którymi będzie biegła trasa wyścigu. Na teren Gminy Walim zawodnicy wjadą przez Dziećmorowice, od strony wałbrzyskiej dzielnicy Rusinowa, następnie skierują się ku Zagórzu Śląskiemu, by tam okrążając od północy Jezioro Bystrzyckie, odbić w kierunku Michałkowej. Zostawią Glinno z lewej strony i zjadą do Walimia, by stamtąd ruszyć ku Przełęczy Walimskiej i dalej ku Pieszycom, Nowej Rudzie, Srebrnej Górze, Polanicy Zdrój, Zieleńcowi i Dusznikom Zdrój. Utrudnienia na wymienionych drogach mogą pojawiać się od około godziny 11.00 i mogą potrwać do godziny 14:00 (aż zawodnicy nie przejadą) – więc warto uwzględnić to planując podróż w tym czasie.

(KŻ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty