https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zapisy na Półmaraton z Flagą na Trójgarbie

Rozpoczęły się zapisy na Półmaraton z Flagą na Trójgarbie oraz Górską dychę na Trójgarbie, które w tym roku zostaną rozegrane 9 września. Po raz pierwszy odbędzie się także Bieg Trzeźwościowy na Trójgarb.

Organizatorami imprezy biegowej są: Gmina Czarny Bór, Gmina Stare Bogaczowice, UKN Melafir Czarny Bór, Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Starych Bogaczowicach, LZS Iskra Witków, Dolnośląskie Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze, Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Na Palestynie” w Wałbrzychu oraz Fundacja Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu.

Impreza skierowana jest do osób od 16 roku życia, a start niepełnoletnich możliwy jest wyłącznie za zgodą opiekuna prawnego. Uczestnicy Półmaratonu z flagą na Trójgarbie będą mieli do pokonania trasę o długości ok 22 km z przewyższeniami ok 600 m, z kolei Górska dycha na Trójgarbie to trasa o długość ok 12 km z przewyższenia ok 300 m. Start i meta zostaną ustawione na boisku sportowym w Witkowie, a biegacze wyruszą na trasę o godz. 11.00.

Zapisy prowadzone są na stronie https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8091?dark=0. Zgłoszenia online zostaną zamknięte 6 września 2023 r. Po tym terminie zgłoszenie udziału będzie możliwe w dniu biegu w biurze zawodów w godzinach 8.00-10.00). Biuro zawodów będzie czynne 9.09.2023 r. w godz. 8:00 – 10:30 w GOK Witków.

Maraton górski

Na trasach Trójgarbu zostanie także rozegrany III Maraton Górski im. Wiesława Ślawskiego. Bieg w Starych Bogaczowicach odbędzie się 1 października 2023 r.

 – To wyjątkowy bieg! Blisko 42 kilometrowa trasa oraz przewyższenia na 1200 metrów. Zawsze jest też wyjątkowa atmosfera, przepiękne krajobrazy i fenomenalna bliskość natury – zachęca pomysłodawca maratonu Mirosław Lech, Wójt Gminy Stare Bogaczowice.

 – Trasa biegu przebiega przez najpiękniejsze zakątki naszej Gminy, w tym przez czarny szlak, który powstał dzięki zaangażowaniu ś.p. Wiesława Ślawskiego – przyjaciela, lokalnego patrioty, miłośnika Gminy Stare Bogaczowice. Biegacze będą mieli okazję truchtać po szlakach, którymi niegdyś przechadzał się Wiesław Ślawski – dodaje współorganizatorka Maratonu Ilona Bujalska, dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.

Zapisy na III Maraton Górski im. Wiesława Ślawskiego prowadzone są na stronie https://formularz.ultimasport.pl/155

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty