https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dzień Przedsiębiorcy w Innovation Park

Projektowanie robotów, programowanie dronów, budowanie makiety strefy ekonomicznej, napełnianie ogniw wodorowych, sterowanie robotycznym ramieniem, obsługa drukarki 3D i spawarki AR oraz wirtualna rzeczywistość – nie nudziliśmy się w Dniu Przedsiębiorcy.

Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów Dnia Przedsiębiorcy – święta zainicjowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przedstawiciele firm mogli obserwować i włączyć się proces kształcenie kadr dla nowoczesnego przemysłu. W warsztatach wzięły czynny udział dzieci, młodzież i studenci z wałbrzyskich szkół. Dzień Otwarty w Centrum Szkoleniowym Innovation Park był zatem także okazją do podsumowania kończącego się roku szkolnego. W tym dniu każdy znalazł coś dla siebie – nawet najmłodsi uczestnicy zaczynający dopiero drogę edukacji. Było zatem budowanie robotów z klocków i programowania ich za pomocą przycisków na tabletach. Nieco starsi mieli okazję sterować jeżdżącymi i latającymi dronami, które poruszały się wokół zbudowanych z kloców zakładów strefowych.

– Zorganizowaliśmy również warsztaty w ramach Dolnośląskiej Doliny Wodorowej, której jesteśmy członkiem – młodzież ze szkół średnich miała okazję przeprowadzić elektrolizę wody destylowanej i pozyskać w ten sposób wodór niezbędny do napędzenia zbudowanych przez nich pojazdów. Z kolei studenci uczyli się obsługi robotycznego ramienia (cobota), drukarki 3D oraz spawarki w rozszerzonej rzeczywistości. Nie zabrakło systemów VR-owych, symulujących procesy przemysłowe, a także uczących zawodów: mechanika, spawacza i projektanta 3D. Naszych gości witał i oprowadzał po centrum robot humanoidalny Pepper – relacjonują organizatorzy wydarzenia z Klastra Edukacyjnego Invest in EDU oraz Fundacji Strefa Talentów, które są prowadzone przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”. – Szczególnie dziękujemy za przybycie przedsiębiorcom strefowym m.in. Vilsait, RBB-Stal (Steel RBB) oraz Yagi Żarow, a także uczniom Zespołu Szkół nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu i studentom Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa.

(JM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty