https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ruch na drogach

W Gminie Marciszów trwa spory ruch na drogach – dosłownie i w odniesieniu do licznych prac remontowych.

Dobiega końca budowa ciągu pieszego w Ciechanowicach, który łączy drogę powiatową z drogą gminną oraz prowadzi do stacji kolejowej.

– Do ukończenia tej inwestycji zostało jeszcze tylko zamontowanie nowych balustrad. Wartość tego zadania wynosi 159 285 złotych. W tym są uwzględnione koszty opracowania dokumentacji projektowej przez wykonawcę w kwocie 6150 złotych – wyjaśnia Wiesław Cepielik, Wójt Gminy Marciszów.

Ukończona została także przebudowa drogi gruntowej w Sędzisławiu na odcinku od tak zwanej Kolonii w kierunku kościoła. Kolejne inwestycje drogowe będą prowadzone w Marciszowie.

– W lipcu i sierpniu mamy zaplanowane przebudowy dwóch dróg gminnych w Marciszowie. Będzie to droga numer 114480D, czyli ul. Główna, w okolicy budynków o numerach 118 i 120 oraz droga nr 114499D, czyli ul. Główna w okolicy budynków o numerach 20 – 22. Gruntownej przebudowie zostaną poddane odcinki po około 100 metrów bieżących, gdzie na szerokości 3,5 metra powstaną nowe nawierzchnie, które zostaną wykonane z kostki betonowej. Całkowity koszt tych dwóch zadań to kwota około 330 tys. zł. Obie inwestycje zostaną sfinansowane z budżetu Gminy Marciszów – dodaje wójt Wiesław Cepielik.

(AŁ, fot. RelacjeRegionalne.pl)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty