https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Weekend z rowerami i kuchniami świata

Uczniowie z Polski, Czech i Niemiec uczestniczą w warsztatach kulinarnych, których finałem będzie I Festiwal Kuchni Świata nad Zalewem w Kamiennej Górze. Przed nami także Kamiennogórski Rowerowy Weekend.

Wydział Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Kamiennej Górze, we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, zaprosił do udziału w projekcie uczniów klasy gastronomicznej oraz młodzież z miast partnerskich: Trutnow, Bitterfeld-Wolfen i Wolfenbüttel. Przyszli kucharze, pod okiem nauczycieli, przygotowują potrawy kuchni narodowych. Dania będzie bezpłatnie spróbować podczas Festiwalu Kuchni Świata, który w sobotnie popołudnie rozpocznie się nad Zalewem w Kamiennej Górze. I Festiwal Kuchni Świata będzie jedną z atrakcji Kamiennogórskiego Rowerowego Weekendu. Zacznie się on w piątek, 7 lipca. Wtedy nad Zalew zaczną zjeżdżać się uczestnicy gravelowego cyklu wyścigów Szuter Master. Rywalizacja na trasach rozpocznie się o w sobotę, 8 lipca. Pierwsi zawodnicy wystartują na długą trasę (155 km) z kamiennogórskiego Rynku o godz. 8.00. Start trasy krótkiej (76 km) zaplanowany został na godz. 11.00. Dekoracji zwycięzców nad Zalewem będzie towarzyszył I Festiwal Kuchni Świata, który zacznie się o godz. 15.00. Nie zabraknie food trucków, schłodzonego piwa dla dorosłych oraz dmuchańców dla dzieci.

W niedzielę, 9 lipca o godz. 10.00 na Górze Parkowej rozpocznie się wyścig w kolarstwie przełajowym Szuter Master (trasa będzie przebiegała m.in. przez podziemia „Arado”). Po zakończeniu rywalizacji, o godz. 12.00 wystartuje Cyklofiesta – zbiórka przy wejściu do podziemi projektu „Arado”. Trasa będzie wiodła ulicami miasta do wlotu na ścieżkę rowerową przy ul. Lubawskiej. Następnie w spacerowym tempie uczestnicy pojadą do Krzeszowa. Tam zawrócą na placu przy remizie OSP i wrócą ścieżką rowerową na ognisko z kiełbaskami, przygotowane nad zbiornikiem „But”.

(RaŚ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty