https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Budują stację paliw w Mieroszowie

Po wielu latach starań, wreszcie rozpoczęła się oczekiwana przez mieszkańców budowa nowej stacji paliw w Mieroszowie.

Kilkanaście lat temu w Gminie Mieroszów działały dwie stacje paliw, które zlokalizowane były przy drodze krajowej nr 35. Nowsza i nowocześniejsza, zlokalizowana przed przejściem granicznym z Czechami w Golińsku, działająca pod szyldem Petrochemii Płock, została zlikwidowana jako pierwsza. Kilka lat jej los podzieliła przestarzała stacja CPN w Mieroszowie.

Po wielu latach i po przeprowadzeniu szczegółowych analiz rynku, jesienią 2020 roku podjęta została decyzja o budowie nowej stacji PKN Orlen na terenie posiadanym przez koncern paliwowy przy ul. Wałbrzyskiej w Mieroszowie. Po etapie przygotowania inwestycji, projektowania i uzyskania pozwolenia na budowę, w ubiegłym tygodniu PKN ORLEN  rozpoczął prace przy budowie nowej stacji paliw.

– Dziękuję wszystkim, którzy wspierali nas i tworzyli dobry klimat w przywróceniu stacji na ul. Wałbrzyskiej. W ciągu najbliższych trzech miesięcy powstanie długo wyczekiwana inwestycja nie tylko przez mieszkańców naszej gminy ale także przez naszych czeskich sąsiadów. Dziękujemy posłowi Michałowi Dworczykowi za zaangażowanie i zrozumienie potrzeb naszej społeczności – podkreśla Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty