https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wiemy kto zagra na Stadionie PGE Narodowy

GLKS Zamek II Kamieniec Ząbkowicki wygrał ostatni piłkarski turniej strefowy Sudety Cup 2023. Ekipa z Kamieńca Ząbkowickiego uzupełniła stawkę finalistów, którzy we wrześniu zmierzą się w wielkim finale na Stadionie PGE Narodowy.

Ostatni turniej strefowy tegorocznego Sudety Cup rozegrany został w Kamieńcu Ząbkowickim. W półfinale, jak zawsze, zmierzyli się zwycięzcy grup eliminacyjnych: Czarni Braszowice zremisowali z GLKS Zamek II Kamieniec Ząbkowicki 0:0, a w serii rzutów karnych wygrali gospodarze 4:3, natomiast w drugim półfinale KS Przedborowianka Przedborowa zremisowała z KS Unia Bardo            1:1, a w serii rzutów karnych – zwycięstwem 5:4 – awans do finałowej rozgrywki zapewnili sobie piłkarze z Przedborowej. W meczu finałowym GLKS Zamek II Kamieniec Ząbkowicki pokonał KS Przedborowianka Przedborowa 1:0.

– Czwarta i zarazem ostatnia runda Turnieju Piłkarskiego Sudety Cup 2023 rozegrana była dzisiaj na stadionie w Kamieńcu Ząbkowickim. Nasza sportowa arena była miejscem spotkania drużyn klasy B z powiatu ząbkowickiego. Impreza trwa już kilka tygodni i jest inicjatywą integrującą wszystkie lokalne środowiska piłki nożnej w subregionie wałbrzyskim. Byli wśród nas obecni patroni i jednocześnie uczestnicy turnieju, w tym poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź i Senator RP Aleksander Szwed. Byli też przedstawiciele sponsorów turnieju: Prezes Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria S.A. Wojciech Maj oraz prezesi spółki Uzdrowiska Kłodzkie: Łukasz Surażyński i Łukasz Czech. Cieszę się, że nasze miasto ugościło tak wielu fanów piłki nożnej. Mecze były emocjonujące, a zasada fair play stanowiła klucz doskonałej atmosfery sportowego wydarzenia – relacjonuje Marcin Czerniec, Burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego.

Przypomnijmy: pierwszy turniej eliminacyjny, w którym rywalizowały zespoły z powiatu kłodzkiego, został rozegrany 22 kwietnia 2023 r. w Nowej Rudzie. Zmagania wygrał MLKS Radków, który w finale pokonał Polonię II Bystrzyca Kłodzka 2:0. 13 maja 2023 r. na boisku Sparty w miejscowości Oleszna spotkały się drużyny z powiatu dzierżoniowskiego. W finale Piast Jaźwina pokonał Boxmet Piskorzów 3:1, a tydzień później do rozgrywki stanęły zespoły z powiatu świdnickiego. W finale, który został rozegrany 20 maja 2023 r. na stadionie Zjednoczonych w Żarowie, Wenus Nowice pokonała Tęczę Bolesławice 2:1. Z kolei Unia Jaroszów 27 maja 2023 r. pokonała na stadionie w Mieroszowie Unię Bogaczowice 2:1 i awansowała do wielkiego finału turnieju Sudety Cup, który we wrześniu tego roku zostanie rozegrany na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty