https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Strefa MTB Trophy

Cztery dni rowerowej rywalizacji w Górach Suchych, Kamiennych, Wałbrzyskich i Sowich przyciągnęły 250 kolarzy z 18 krajów. Wieloetapowy wyścig Strefa MTB Trophy, w czasie długiego weekendu czerwcowego tym razem rozgrywany był na terenie gmin Głuszyca i Mieroszów.

Od 8 do 11 czerwca zawodnicy przebyli na rowerach wiele kilometrów po wymagających trasach, które uwzględniały różne poziomy trudności i zróżnicowaną topografię. Zmierzyli się nie tylko ze stromymi podjazdami, ostrymi zjazdami, zmęczeniem i bólem mięśni, błotem na trasie, nieoczekiwanym załamaniem pogody i jazdą w strugach deszczu. Czterodniowy wyścig odbywał się na dwóch dystansach: classic o długości średnio 50-60 km dziennie oraz nieco krótszy adventure, liczący ponad 40 km dziennie. Na obu dystansach można było startować w klasyfikacji drużynowej lub indywidualnej. Każdego dnia kolarze górscy pokonywali ok. 1500-2000 m przewyższeń na dystansie classic i ok. 1200-1400 m na dystansie adventure. Zawodnicy startowali m.in. z terenu nowego Kempingu Stawy Marcowe w Głuszycy, Łowiska Pstrąga Złota Woda w Łomnicy oraz z Pałacu Jedlinka. Wyścig był prawdziwą przygodą i wyzwaniem logistycznym. Kolarze rywalizowali ze sobą, ale jednocześnie okazywali sobie wsparcie i tworzyli przyjazną atmosferę. Dla wielu uczestników wyścig był okazją do nawiązania nowych znajomości, dzielenia się pasją i doświadczeniami z innymi miłośnikami kolarstwa górskiego. Organizatorzy zadbali o wsparcie logistyczne, medyczne oraz bezpieczeństwo na trasach.

– Gratulację wszystkim zawodnikom XVIII Stefa MTB Trophy. Szczególnie słowa uznania należą się Dawidowi Duławie i Sylwestrowi Molskiemu – kolarzom górskim z Głuszycy, którzy ścigali się na swoich trasach Strefy MTB Sudety. Dawid zajął 4 miejsce w kategorii M40, natomiast Sylwester 20. w kategorii M40 – mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

Organizatorami Strefa MTB Trophy były Gmina Głuszyca, Gmina Mieroszów oraz Grzegorz Golonko. Wyniki są na stronie: https://mktime.pl/strefa-mtb-trophy-2023/.

(AMAL)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty