https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Świętowały mamy i dzieci

W Gminie Czarny Bór hucznie obchodzony był najpierw Dzień Matki, a potem Dzień Dziecka. Było mnóstwo zabawy i radości.

– Ponad 40 młodych artystów, taniec, teatr, cudowna dziecięca energia, gorące serduszka i oczywiście kwiaty dla najukochańszych pod słońcem mam – tak w dużym skrócie wyglądały obchody Dnia Mamy w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze – relacjonuje Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze. – Specjalnie dla wszystkich mam z okazji ich święta zaprezentowali się młodzi artyści, realizujący swoje pasje w czarnoborskim Centrum Kultury. Życzenia mamom oraz gratulacje artystom złożyli wójt Adam Górecki, przewodnicząca rady gminy Marzena Łatka oraz zastępca wójta Dorota Skibska.

Swoim tanecznym talentem pochwaliły się Dzikie Densy oraz uczestnicy zajęć baletowo-rytmicznych, pracujący pod kierunkiem instruktorki Renaty Łukaszewicz – Szczepanik. O teatralny dreszczyk emocji zadbał Teatr I Morele Bęc, brawurowo prezentując fragmenty spektaklu pt. „Kabaret na Jednej Nodze” według tekstów Wandy Chotomskiej i w reżyserii Katarzyny Bernaś.

– Była radość, łezka wzruszenia u niejednej z mam, wspaniała rodzinna atmosfera, a po występach gromkie oklaski, kwiaty, słodycze i… dziki taniec, odtańczony wspólnie przez mamy i ich zdolne pociechy. Tak było na obchodach Dnia Matki, a z okazji Dnia Dziecka były: dmuchańce, mobilny tor przeszkód, małpi gaj, euro bungee, animacje, a do tego kolorowe, owocowe i rozśpiewane Centrum Uśmiechu – Fruktaki Show! Dopisało wszystko: pogoda, mnogość atrakcji, gorąca rodzinna atmosfera i frekwencja – cieszy się Katarzyna Bernaś.

4 czerwca na boisku sportowym w Grzędach bawiły się setki najmłodszych mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości. Ten najbardziej kolorowy i radosny dzień w roku otworzył Wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Czarny Bór Marzeną Łatką, Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich Klaudią Kasprzyk i dyrektor B+CK – Katarzyną Bernaś. Milusińscy w ten wyjątkowy dzień mogli nie tylko baraszkować po dmuchańcach i innych skakańcach, było też biathlonowe strzelanie z UKN Melafir Czarny Bór, strzelanie z łuku, warsztaty z Nadleśnictwem Wałbrzych, a nawet beztroskie zabawy z OSP Grzędy i policjantami z Komisariatu Policji w Boguszowie – Gorcach. Nie zabrakło też pyszności przygotowanych przez sołectwa: Grzędy, Grzędy Górne i Jaczków.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty