https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dni jakich nie było

– Trzy dni pełne wrażeń kulturalnych, kulinarnych, muzycznych i tanecznych. To był czas zabawy i radości w naszym mieście oraz w całej Gminie Mieroszów – podsumował 48 Dni Mieroszowa burmistrz Andrzej Lipiński.

Pierwszego dnia święta gminy odbył się I Festiwal Grubego, w którym uczestniczyli członkowie ekipy realizującej w Gminie Mieroszów w latach 70-tych XX wieku serial telewizyjny „Gruby”. W sobotę zorganizowany został Rajd Rowerowy Szlakiem Grubego, rozegrany został Turniej w Bule o Puchar Burmistrza Mieroszowa i rozstrzygnięty został I Konkurs Gminnego Sernika. Były także koncerty i blok dziecięcy, a sobotnie wydarzenia zamknęły zabawa pod chmurką z DJ Magikiem i Nocny Turniej Wędkarski PZW Golińsk. W niedzielę odbył się Bieg Mieszka i Dobrawy, zlot motocyklowy oraz blok muzyczno – taneczny.

Młodzi sportowcy nagrodzeni

W ramach obchodów 48 Dni Mieroszowa, w sobotnie popołudnie odbyła się uroczystość wręczenia uczniom gminnych szkół wyróżnień, nagród i stypendiów za wyniki we współzawodnictwie sportowym osiągnięte w 2022 roku. Wyróżnienia sportowe trafiły do: Mai Parzelskiej, Zosi Parzelskiej, Leny Polakowskiej, Julii Zięciny, Jakuba Palucha, Hanny Wieczorek, Natalii Kwiatowskiej; nagrody sportowe otrzymali: Kaja Wardzińska i Kacper Wereszczyński, a sStypendiami sportowymi uhonorowano: Lenę Wojciechowską, Igę Wardzińską, Kamilę Woźniak, Oliwię Zięcinę i Bartosza Dewiszka. Laureaci wyróżnień, nagród i stypendiów sportowych reprezentują Uczniowski Klub Sportowy w Mieroszowie. Gratulacje z rąk Burmistrza Mieroszowa, w związku z wywalczeniem tytułu mistrzyni Polski w walkach semi-contact taekwon-do odebrała również Kinga Czemarnik – reprezentantka Klubu Taekwon-do Taipan. Były także gratulacje oraz podziękowania dla trenerów i prezesów klubów sportowych.

Tytani kultury i sportu

„Tytan Kultury” i „Tytan Sportu” to nagrody przyznawane przez Burmistrza Mieroszowa z inicjatywy Mieroszowskiego Centrum Kultury. Podczas tegorocznych Dni Mieroszowa wręczono po raz pierwszy te wyjątkowe wyróżnienia. Do Roberta Dwernickiego powędrował „Tytan Kultury” za wkład w rozwój działań kulturalnych, wspieranie festiwali Nie tylko gospel oraz Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieslowski oraz bezinteresowną pomoc w finansowaniu artystów na terenie gminy. A do Tomasza Maciejowskiego powędrował „Tytan Sportu” za wkład w rozwój sportu i promocję zdrowego stylu życia w Gminie Mieroszów oraz za pomoc w organizacji i finansowaniu imprez sportowych wspieranie społeczności lokalnej Sokołowska.

Mecenas Ziemi Mieroszowskiej

Tegoroczny tytuł Mecenasa Ziemi Mieroszowskiej, decyzją Rady Miejskiej Mieroszowa, został przyznany Stanisławowi Skrzyniarzowi.

– Jest to wyraz szczególnego uznania dla podejmowanych działań, które stanowią wymierne wsparcie w rozwój Gminy Mieroszów oraz przyczyniają się do budowania jej pozytywnego wizerunku. Stanisław Skrzyniarz to postać znana w całej gminie: jest Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wałbrzyskiego gdzie zawsze dba o interesy naszej społeczności, wielokrotnie wspierał finansowo i organizacyjnie gminne jednostki oświatowe, kulturalne czy też przedsięwzięcia realizowane przez sołectwa, urząd miejski – uzasadniała wybór przewodnicząca Rady Miejskiej Mieroszowa Wioletta Kopka, podczas uroczystego wręczenia wyróżnienia w trakcie Dni Mieroszowa.

Mieroszowskie Paszporty

Ideą nagrody „Mieroszowskie Paszporty” jest docenienie mieszkańców (obecnych lub byłych) Gminy Mieroszów oraz innych osób, które swoją aktywnością i pasją promują walory gminy. 29 maja 2023 roku obradowała kapituła, która przyznała trzy Mieroszowskie Paszporty: pochodzącej z Wałbrzycha pisarce Joannie Bator, prezesce Akademii Piłkarskiej Mieroszów Marzenie Paluch i trenerowi Uczniowskiego Klubu Sportowego Mieroszów Sławomirowi Forysiowi. Paszporty, które zostały wykonane przez Barbarę Olszamowską – artystkę oraz wieloletnią mieszkanką Sokołowska, także zostały wręczone podczas 48 Dni Mieroszowa.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty