Victoria z medalem

Juniorki młodsze Victorii Świebodzice wywalczyły brązowy medal mistrzostw Polski w piłce ręcznej. A zespół seniorek, w debiutanckim sezonie na zapleczu superligi, zajął 6 miejsce.

Podopieczne trenerki Dominiki Daszkiewicz – Kwadrans wywalczyły brązowy medal  w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w Radomiu. W meczu półfinałowym świebodziczanki uległy gospodyniom PreZero Akademia Piłki Ręcznej Radom, a w meczu o III miejsce pewnie pokonały MTS Kwidzyn. Patrycja Barna została wybrana do najlepszej siódemka turnieju, a Martyna Szczepanik została królowa strzelców radomskiego turnieju finałowego. Brązowy medal wywalczyły: Justyna Adamczewska, Patrycja Barna, Valriia Beliak, Zuzanna Dydek, Wiktoria Fundakowska, Maja Gredes, Lena Kalafut, Karina Lewkowicz, Natalia Łasińska, Maja Michalik, Wiktoria Nadrowska, Natalia Nowak, Hanna Paczyńska, Martyna Szczepanik, Marika Szulc, Kinga Tkacz, Natalia Wąs i Julia Wlazło.

Powody do zadowolenia ma także zespół seniorek Victorii Świebodzice, który w sezonie 2022/2023 był beniaminkiem grupy B I ligi. Świebodziczanki w debiutanckim sezonie na zapleczu superligi wygrały 9 spotkań, a w 11 musiały uznać wyższość rywalek, zdobywając 27 punktów, rzucając 597 goli i tracą 656, co pozwoliło zająć 6 miejsce w stawce 11 drużyn.