https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Piłkarski turniej Sudety Cup w Mieroszowie

Unia Jaroszów pokonała na stadionie w Mieroszowie Unię Bogaczowice 2:1 i awansowała do wielkiego finału turnieju Sudety Cup, który we wrześniu tego roku zostanie rozegrany na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. A już 3 czerwca w Kamieńcu Ząbkowickim zostanie rozegrany ostatni turniej strefowy Sudety Cup 2023.

– Kolejna runda turnieju Sudety Cup dobiegła końca, a emocje towarzyszące wszystkim meczom były naprawdę wyjątkowe. Tym razem gospodarzem turnieju był Mieroszów. Z nieukrywanym entuzjazmem śledziliśmy zmagania wszystkich drużyn, ale tylko jedna mogła zwyciężyć – i tym razem była to Unia Jaroszów! Wielkie gratulacje dla wszystkich zespołów, które wzięły udział w turnieju – podkreślają organizatorzy Sudety Cup, którego współorganizatorem jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”.

27 maja 2023 r. na stadionie w Mieroszowie rywalizacja toczyła się w czterech grupach:

grupa A: Huragan Olszany, LKS Wiśniowa, LKS Płomień Dobromierz,

grupa B: JKS Unia Jaroszów, KS Błękitni Słotwina, Sokół Kostrza,

grupa C: KS Zieloni II Mokrzeszów, KS Zjednoczeni II Żarów, Nysa Kłaczyna,

grupa D: Drużyna SUDETY CUP, LKS Unia Bogaczowice, LKS Granit II Roztoka.

Do półfinałów, które zostały rozegrane tego samego, awansowali zwycięzcy wszystkich grup: Huragan Olszany uległ Unii Jaroszów 1:4, a Zjednoczeni II Żarów przegrali 3:4 z LKS Unia Bogaczowice. W meczu finałowym na mieroszowskim stadionie Unia Jaroszów wygrała z LKS Unia Bogaczowice 2:1 i dołączyła do grona uczestników wielkiego finału z poprzednich turniejów strefowych.

Przypomnijmy: pierwszy turniej eliminacyjny, w którym rywalizowały zespoły z powiatu kłodzkiego, został rozegrany 22 kwietnia 2023 r. w Nowej Rudzie. Zmagania wygrał MLKS Radków, który w finale pokonał Polonię II Bystrzyca Kłodzka 2:0. 13 maja 2023 r. na boisku Sparty w miejscowości Oleszna spotkały się drużyny z powiatu dzierżoniowskiego. W finale Piast Jaźwina pokonał Boxmet Piskorzów 3:1, a tydzień później do rozgrywki stanęły zespoły z powiatu świdnickiego. W finale, który został rozegrany 20 maja 2023 r. na stadionie Zjednoczonych w Żarowie, Wenus Nowice pokonała Tęczę Bolesławice 2:1.

Ostatnie zmagania eliminacyjne odbędą się 3 czerwca 2023 r. z udziałem zespołów z powiatu ząbkowickiego. Turniej zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Złotostockiej 7 w Kamieńcu Ząbkowickim.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty