https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kino Apollo w Wałbrzychu zaprasza

Book Club. Następny rozdział
Włochy to idealne miejsce na wycieczkę dla dziewczyn, której nigdy wcześniej nie miały. Kiedy jednak sprawy wymykają się spod kontroli, a tajemnice wychodzą na jaw, ich relaksujące wakacje zamieniają się w wielką przygodę.

REŻYSER Bill Holderman
PREMIERA 12 maja 2023
DŁUGOŚĆ 110′
KRAJ USA 2023

Powiększenie
Niezadowolony ze swego stylu życia, rozgoryczony i rozczarowany fotograf bezmyślnie włóczy się po Londynie, utrwalając na kliszy momenty z codziennego życia. Po wywołaniu filmu okazuje się, że nieświadomie uchwycił scenę morderstwa.

REŻYSER Michelangelo Antonioni
DŁUGOŚĆ 111′
KRAJ Wielka Brytania, USA, Włochy 1966

Dalíland
Lata 70 XX wieku. Ekscentryczny mistrz Salvador Dali (laureat Oscara Ben Kingsley) przygotowuje wystawę w Nowym Jorku. W szalonych przygotowaniach towarzyszą mu niedoświadczony asystent galerii James, nowojorska bohema artystyczna z gwiazdami tamtych czasów na czele, oraz jego żona i muza Gala, z którą łączy go pełen pasji i zazdrości związek.

REŻYSER Mary Harron
PREMIERA 22 maja 2023
DŁUGOŚĆ 104′
KRAJ USA, Francja, UK 2022

Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan
Młody, waleczny Gaskończyk d’Artagnan w drodze do Paryża staje w obronie młodej kobiety. Pokonany przez zamaskowanych napastników cudem uchodzi z życiem. Po przybyciu do stolicy postanawia odnaleźć sprawców i wymierzyć im sprawiedliwość. Nie podejrzewa, że w ten sposób trafi w sam środek międzynarodowej intrygi zagrażającej bezpieczeństwu Francji. Wraz z nowymi przyjaciółmi, muszkieterami Atosem, Portosem i Aramisem próbuje udaremnić niebezpieczne machinacje kardynała Richelieu. Jednak to miłość do pięknej Konstancji Bonasiuex sprowadzi na niego prawdziwe niebezpieczeństwo. Konstancja jest powiernicą królowej Francji, która zostaje uwikłana w niebezpieczną grę mającą na celu wciągnięcie kraju w wyniszczającą wojnę. D’Artagnan musi stanąć do walki o bezpieczeństwo i honor swojej ukochanej oraz jej pani. W ten sposób stanie się śmiertelnym wrogiem Milady de Winter, która nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój podstępny plan.

REŻYSER Martin Bourboulon
PREMIERA 12 maja 2023
DŁUGOŚĆ 122′
KRAJ Francja 2023

FKS: Paryż na bosaka
Uporządkowane życie Fiony (Gordon) zakłóca pewnego dnia pełen rozpaczy list od mieszkającej w Paryżu 88-letniej ciotki Marthy (nominowana do Oscara legenda francuskiego kina Emmanuelle Riva – Miłość). Fiona wskakuje w pierwszy samolot do Europy. Na miejscu odkrywa, że Martha zniknęła. W lawinie spektakularnych katastrof poznaje Doma (Abel), uprzejmego, ale denerwującego kloszarda, który nie chce jej zostawić w spokoju. Z czasem przestaje jej to przeszkadzać…

Burleskowy, sfilmowany w fantazyjnym, charakterystycznym dla duetu Abel i Gordon stylu Paryż na bosaka, wykorzystuje humor, żeby opowiedzieć o najistotniejszych sprawach, takich jak miłość, wolność wyboru i solidarność.

REŻYSER Dominique Abel, Fiona Gordon
DŁUGOŚĆ 83′
KRAJ Francja, Belgia 2016

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty