https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Na studenckie praktyki do Czarnego Boru

Filia Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu zawarła porozumienie z firmą przemysłową Mon-Tech w Czarnym Borze. – Ta inicjatywa otwiera szerokie możliwości dla studentów i lokalnej społeczności, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego regionu – podkreślają sygnatariusze porozumienia.

Dzięki tej umowie, studenci Filii Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu będą mieli możliwość odbycia praktyk i staży w firmie Mon-Tech oraz realizację prac dyplomowych związanych z budową maszyn i inżynierią produkcji, co pozwoli im na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego i lepszego zrozumienia realiów przemysłu. Z kolei firma Mon-Tech będzie miała możliwość poznania wielu młodych i utalentowanych studentów, mających świeże spojrzenie na kreowane rozwiązania technologiczne, co z przyczyni się do dalszego rozwoju innowacyjności w tym przedsiębiorstwie.

– Podpisanie umowy z Mon-Tech to krok naprzód w naszych dążeniach do bliskiej współpracy z przemysłem. Dzięki tej inicjatywie nasi studenci będą mieli szansę poznać realia pracy w przemyśle i rozwijać się zgodnie z aktualnymi potrzebami rynku. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie korzyści zarówno naszej uczelni, jak i firmie Mon-Tech, a także wspólnie przyczyni się do rozwoju Regionu –  podkreśla znaczenie tej umowy dla lokalnej społeczności dr inż. Andrzej Figiel, Dyrektor Filii Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu.

– Nasza firma chce na wiele sposobów wspierać studentów i koła naukowe wałbrzyskiej filii, wnosząc wkład w rozwój młodych talentów i przyczyniając się do wykształcenia kadr gotowych sprostać wymaganiom coraz bardziej dynamicznego rynku pracy – dodał właściciel firmy Mon-Tech Sławomir Leśniak, podkreślając potencjał naukowy i technologiczny Filii Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu oraz zaangażowanie w kształcenie przyszłych specjalistów.

(MB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty