https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

OKiS zaprasza: noc muzeów i turniej małych form satyrycznych

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zaprasza na dwa kolejne wydarzenia zaplanowane na ten weekend – tym razem we Wrocławiu i Bogatyni.

Noc Muzeów 2023 w Galerii FOTO-GEN

Galeria FOTO – Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu weźmie udział w tegorocznej Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 20 maja 2023 r. Będzie to ostatnia okazja na zwiedzenie wystawy MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST, fotografów zrzeszonych w PIX.HOUSE: Michała Adamskiego, Mariusza Foreckiego i Adriana Wykroty oraz Mariusza Stachowiaka. W programie oprowadzanie autorskie Michała Adamskiego godz. 20.00. Więcej informacji o wystawie na stronie www.okis.pl.

Godziny otwarcia Galerii FOTO-GEN w Noc Muzeów: 16.00 – 24.00. Wstęp bezpłatny.

40. Turniej Małych Form Satyrycznych w Bogatyni

20 maja 2023 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury przy ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1 w Bogatyni rozpocznie się 40. Turniej Małych Form Satyrycznych w Bogatyni.

Jury w składzie: Natalia Grzeszczyk, Artur Andrus, Tomasz Jachimek, Krzysztof Piasecki i Stanisław Zygmunt, zakwalifikowało do finału następujące teksty: „Motywacje” – Jakuba Bolca, „Eksperyment” – Haliny Bohuty-Stąpel, „Kolejna wywiadówka” – Łukasza Błąda, „Z życia matki” – Klaudii Kurzawskiej, „Ostatnie dni Zemeni” – Michała Waligóry, „Pokój Nieomylnego” – Mirosława Fydrycha, „Dzień ustawowo dobry” – Wojciecha Gawrona, „Zmiany, zmiany” – Witolda Pelki oraz „Rzeźnik” – Marka Nowaka.

Komisja Kwalifikacyjna konkursu na sceniczną prezentację własnych utworów satyrycznych 40. Turnieju Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2023, zakwalifikowała do finału turnieju następujące zespoły: Trzecia Strona Medalu z Krakowa, A jak! z Krakowa oraz „Pomoże” z Gdańska.

„Pojedynek Gości o Nagrodę Publiczności” to przegląd najciekawszych zjawisk na scenie kabaretowej i satyrycznej w kraju. Odbędzie się 20 maja 2022 r. podczas Koncertu Finałowego w Bogatyni. Nagroda – 5000 zł oraz statuetka „Szczupłego Andrzeja” – trafi do wybrańców bogatyńskiej publiczności.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.turniej.com.pl.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty