https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

WSSE INVEST-PARK wspiera kluby piłkarskie

Od kilku lat Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” systematycznie wspiera kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne i wiele innych organizacji oraz instytucji użyteczności publicznej – nie tylko w Wałbrzychu i okolicach, ale na całym Dolnym Śląsku oraz Opolszczyźnie i w Wielkopolsce. Jednym z największych wydarzeń sportowych, któremu patronuje WSSE, jest rozgrywany po raz drugi piłkarski turniej Sudety Cup.

– Od początku naszej obecności w strefie moim priorytetem jest uwalnianie potencjału Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przede wszystkim w kategoriach biznesowych, ale co nie mniej ważne — także w wymiarze społecznej odpowiedzialności naszej spółki – podkreśla Prezes Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST – PARK Piotr Wojtyczka.

Przypomnijmy, że w 2022 roku, w ramach szerokiego programu wsparcia i strategii CSR, WSSE „INVEST-PARK“ wsparła łącznie 113 niezależnych podmiotów. Ścieżką sponsoringową zasilonych zostało 61 organizacji na kwotę ponad 370 tys. zł, a w ramach darowizn do 50 podmiotów trafiło kolejnych 300 tys. zł. Łącznie na realizację wszystkich zewnętrznych przedsięwzięć zostało przekazane ponad 670 tys. zł.

 – Za zgodą naszej rady nadzorczej, a także po konsultacjach z parlamentarzystami, a przede wszystkim – diagnozując potrzeby, zdecydowaliśmy się podwoić tę kwotę. Oznacza to, że w 2023 roku z naszego budżetu przekażemy ponad milion złotych na wsparcie stowarzyszeń, fundacji i osób fizycznych oraz uprościliśmy system ubiegania się o środki i wsparcie, eliminując zarazem problem z oczekiwaniem na wypłatę pieniędzy – dodaje Piotr Wojtyczka.

Jednym ze sztandarowych projektów wspieranych przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną INVEST – PARK jest turniej piłkarski Sudety Cup.

– Najważniejszy jest sport. A prawdziwym zwycięzcą tego przedsięwzięcia są kluby sportowe i piłkarze, co nas bardzo cieszy. Gdy w ubiegłym roku do siedziby Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST – PARK przyjechali pomysłodawcy turnieju Sudety Cup, to bardzo szybko doszliśmy do porozumienia w kwestii idei oraz koncepcji, dzięki czemu WSSE mogła się w to przedsięwzięcie zaangażować. Mieliśmy rację, bo turniej okazał się wielkim sukcesem organizacyjnym i sportowym. Dlatego w tym roku bez wahania podjęliśmy decyzję o włączeniu się w organizację Sudety Cup z jeszcze większym rozmachem. Oczywiście, dla naszej spółki najważniejsze jest zarabianie pieniędzy i rozwijanie naszego regionu oraz kraju pod względem gospodarczym. Wszystkie trzy nasze podmioty osiągnęły bardzo dobre wyniki w ubiegłym roku i dzięki temu dziś możemy dzielić się ze społeczeństwem zyskami z naszej owocnej pracy, wspierając organizacje pozarządowe, wydarzenia kulturalne, kluby oraz wydarzenia sportowe. Trzymamy kciuki za wszystkie zespoły, które w tym roku staną w turniejowe szranki – powiedział Piotr Wojtyczka podczas konferencji inaugurującej tegoroczny Sudety Cup w Kudowie-Zdroju.

Turniej, który pierwszy raz został rozegrany w ubiegłym roku na obszarze byłego województwa wałbrzyskiego, wzbudził bardzo duże zainteresowanie nie tylko klubów sportowych, ale również lokalnego środowiska. Odbyło się pięć turniejów strefowych na obszarze 5 powiatów, a w rozgrywkach wzięły udział 54 drużyny. Olbrzymim sukcesem było rozegranie turnieju finałowego na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie, w którym uczestniczyło pięciu zwycięzców turniejów strefowych oraz drużyna organizatorów. W związku z bardzo pozytywnym odbiorem turnieju Sudety Cup, Fundacja Rozwoju Subregionu Wałbrzyskiego postanowiła podjąć się przeprowadzenia kolejnej edycji tego turnieju, w którym rywalizują kluby z klasy B subregionu wałbrzyskiego.

Pierwszy turniej eliminacyjny, w którym rywalizowały zespoły z powiatu kłodzkiego, został rozegrany 22 kwietnia 2023 r. w Nowej Rudzie. Zmagania wygrał MLKS Radków, który w finale pokonał Polonię II Bystrzyca Kłodzka 2:0, czym zapewnił sobie udział w turnieju finałowym, który we wrześniu zostanie rozegrany na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Harmonogram gier w pozostałych powiatach:

– powiat dzierżoniowski – 13 maja 2023 r.

– powiat świdnicki – 20 maja 2023 r.

– powiat wałbrzyski – 27 maja 2023 r.

– powiat ząbkowicki – 3 czerwca 2023 r.

(TS)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty