https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nowe trasy rowerowe koło Dzikowca

– Majówka 2023 to dobry moment, aby na Dzikowcu uruchomić nowe trasy rowerowe. Narty chowamy do szafy i wyciągamy rowery! – mówi Burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska.

– Zapraszamy na szlaki rowerowe, które zaczynają się i kończą przy dolnej stacji kolei linowej Ośrodka Góra Dzikowiec w Boguszowie – Gorcach. Są to dwie trasy o długości 5 i 7 km, wytyczone z myślą o rowerzystach górskich z podstawowymi lub średnimi umiejętnościami jazdy w terenie – dodaje Sylwia Dąbrowska.

Trasa R1

Pierwsza z nich jest trasą łatwiejszą, która rozpoczyna się na dolnej części stoku narciarskiego i po dojechaniu do drogi leśnej prowadzi w stronę osiedla górniczego w Starym Lesieńcu. Jest to trasa po drogach o małym nachyleniu, u podnóża góry Dzikowiec, z widokami na Boguszów-Gorce.

Długość: 7 km, suma przewyższeń: 184 m.

Trasa R2

Druga trasa jest bardziej wymagająca ze względu na większą liczbę podjazdów i jeden dłuższy zjazd o średnim nachyleniu. Również prowadzi głównymi drogami leśnymi, jednak odbija na mniej uczęszczane ścieżki.

Przejazd rozpoczyna się asfaltową drogą z OSR Góra Dzikowiec, a przed drugim przejazdem kolejowym trasa odbija w prawo w las. Główną atrakcją tej trasy jest polana z piękną panoramą na górę Dzikowiec, Unisław oraz Boguszów-Gorce. Po wjechaniu na polanę rowerzystów czeka zjazd w stronę linii kolejowej i dalej – wzdłuż wijącego się strumienia – prowadzi w stronę stawu. Tutaj są dwie opcje: jedna prowadzi trudniejszą drogą, na której trzeba omijać podmokłe miejsca, druga to powrót do przejazdu kolejowego szeroką drogą leśną, którą wcześniej prowadziła w to miejsce. Następnie, po krótkim odcinku asfaltowym, jest wjazd w las, który pozwala wyjechać na stoku lub rozpocząć trasę R1.

Długość: 5 km, suma przewyższeń: 151 m.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty