https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Żonkilowa kwesta

Od 21 do 28 kwietnia 2023 r. w Wałbrzychu, gminach powiatu wałbrzyskiego oraz w Kamiennej Górze będzie prowadzona „Żonkilowa kwesta”. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na rehabilitację osób terminalnie i nieuleczalnie chorych, które są pod opieką Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

– Mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Gminie Mieroszów Renatę Wierzbicką – Prezeskę Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu, która jest organizatorką i sercem „Żonkilowej kwesty”. Wzorem poprzedniego roku, Pani Renata mobilizuje wszystkich ludzi dobrej woli, których u nas akurat nie brakuje, aby zrobić coś naprawdę wartościowego dla osób, które bez naszej pomocy sobie nie poradzą. Zbiórka tegorocznej kwesty przeznaczona zostanie na dofinansowanie działalności hospicjum stacjonarnego i pomoc dzieciom wymagającym rehabilitacji. Podobnie, jak w roku poprzednim, w kweście mogą wziąć udział dzieci i młodzież, instytucje samorządowe i jednostki gminne, jak również firmy. Wystarczy zadzwonić do Renaty Wierzbickiej – numer telefonu dla osób prywatnych i firm 606 697 326 lub do Ilony Henko – 662 203 457. Wszystkie gminne jednostki włączają się w inicjatywę, objętą patronatem Burmistrza Mieroszowa. Wierzymy, że nie zabraknie również mieszkańców naszej gminy – mówi Ewa Kisztelińska, sekretarz Gminy Mieroszów.

Identyfikator i puszkę z rąk Renaty Wierzbickiej odebrał także Wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech.

– Gmina Stare Bogaczowice włącza się w tę akcję, jak co roku. Zachęcam Państwa do wsparcia tego szczytnego celu – apeluje.

Do „Żonkilowej kwesty” dołączyły się także gminy Głuszyca i Boguszów – Gorce.

– W ratuszu odbyło się spotkanie organizacyjne, w którym udział wzięli Renata Wierzbicka oraz dyrektorzy boguszowskich szkół wraz z nauczycielami. Zachęcamy mieszkańców Boguszowa – Gorc, by zostali wolontariuszami. Odbiór puszek i identyfikatorów trwa do 20.04.2023 r. w godzinach od 16.00 do 18.00 w budynku wałbrzyskiego hospicjum przy ul. Krasińskiego 8. Ci, którzy nie mogą poświęcić swojego czasu, mogą przekazać darowiznę na konto hospicjum: 91 1090 2271 0000 0001 4245 4101 – dodaje Burmistrz Boguszowa – Gorc Sylwia Dąbrowska.

Zbiórka została objęta również honorowym patronatem przez Wójta Gminy Walim Adama Hausmana i wezmą w niej udział szkoły podstawowe z Walimia i Jugowic. W „Żonkilową kwestę” zaangażują się w też Uczniowie Gminnego Zespołu Szklono – Przedszkolnego w Czarnym Borze, którzy przeprowadzą zbiórkę pieniędzy dla hospicjum na terenie Gminy Czarny Bór.

Pieniądze dla podopiecznych wałbrzyskiego hospicjum będą zbierane także na terenie powiatu kamiennogórski, a patronat honorowy nad kwestą objął starosta kamiennogórski Jarosław Gęborys. Zbiórki prowadzone będą w: Starostwie Powiatowym w Kamiennej Górze, Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze oraz Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

Także Gmina Miiejska Kamienna Góra, miejskie placówki oświatowe oraz burmistrz Janusz Chodasewicz włączą się do akcji „Żonkilowa Kwesta”, z której dochód jest przeznaczony dla podopiecznych Wałbrzyskiego Hospicjum im. Jana Pawła II.

– Dziś odwiedziła mnie Renata Wierzbicka – organizatorka kwesty, prezes wałbrzyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej. Otrzymałem od niej identyfikator wolontariusza i puszeczkę na datki – informuje burmistrz Janusz Chodasewicz.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty