https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

ZWIERZowa Akcja Kastracja

Do 30 listopada 2023 r. mieszkańcy Gminy Głuszyca mogą skorzystać z dofinansowania do zabiegów kastracji i znakowania psa lub kota.

Gmina Głuszyca wraz z Fundacją Zwierz (www.fundacjazwierz.org) podjęły się realizacji projektu ZWIERZowa Akcja Kastracja! mającego na celu upowszechnienie przeprowadzenia zabiegów sterylizacji (kastracji) u zwierząt właścicielskich – psów i kotów oraz kotów wolno żyjących. Do końca trwania akcji lub do wyczerpania środków finansowych każdy Mieszkaniec miasta i gminy Głuszyca może zgłosić się ze swoim psem lub kotem na zabieg kastracji lub sterylizacji. Wystarczy pobrać, wypełnić i złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 9 w Głuszycy. Po rozpatrzeniu wniosku, mieszkaniec otrzyma skierowanie na zabieg (liczba zabiegów jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń). Zabiegi wykonywane będą w Gabinecie Weterynaryjnym Red-Vet Anny M. Redlickiej przy ul. Łukasiewicza 10 w Głuszycy. W ramach akcji, podczas zabiegu zwierzę zostanie także trwale oznakowane czipem. Jest to wymóg konieczny aby wziąć udział w akcji zabiegu sterylizacji lub kastracji.

Dlaczego warto skorzystać z akcji kastracji zwierząt właścicielskich?

– Zapewnisz zdrowie i dobre życie zwierzęciu oraz obniżysz koszty jego przyszłego leczenia. Zapobiegniesz zwiększaniu się liczny zwierząt bezdomnych w gminie i zmniejszysz koszty opieki nad nimi. Znakowanie i kastracja (sterylizacja) to dwa najważniejsze działania zapobiegające bezdomności zwierząt. Należy pamiętać o tym, że opieka nad zwierzętami to także kontrola ich rozmnażania. Więcej informacji na temat akcji można uzyskać telefonicznie w Urzędzie Miejskim w Głuszycy ul. Parkowa 9, tel. 74 6604642 lub pisząc na adres e-mail: d.skup@gluszyca.pl – podkreślają organizatorzy akcji.

Zadanie realizowane jest zgodnie z Uchwałą nr LIX/416/2023 Rady Miejskiej w Głuszycy z 28 marca 2023 r. w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Głuszyca w 2023 roku”.

(AMAL)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty