https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zginęło dwóch wałbrzyskich strażaków

Państwowa Straż Pożarna potwierdziła śmierć dwóch strażaków z Jednostki Ratunkowo – Gaśniczej nr 1 w Wałbrzychu. Obaj zginęli na terenie Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria w Wałbrzychu.

– Z wielkim smutkiem informujemy, że w dzisiejszym wypadku w Zakładach Koksowniczych w Wałbrzychu, ranny został jeden mężczyzna a dwóch poniosło śmierć. Wszyscy trzej to strażacy PSP, pełniący na co dzień służbę w JRG nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w czasie wolnym od służby. Komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla rodziny zmarłych i poszkodowanego – czytamy w komunikacie Państwowej Straży Pożarnej, który został opublikowany 18 kwietnia w godzinach wieczornych.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ofiarami są mężczyźni w wieku 35 i 40 lat, którzy – podczas prac wysokościowych – zostali zasypani miałem węglowym. W akcji ratunkowej brało udział 12 zastępów straży pożarnej.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty