https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wielkanocne śniadanie z OPS

Wielkanoc to symbol odrodzenia życia. To święta nadziei – takie hasło towarzyszyło spotkaniu wielkanocnemu, które zostało zorganizowane dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Walimiu.

Pomysł spotkania zrodził się z inicjatywy pracowników socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Walimiu, którzy najlepiej znają potrzeby mieszkańców. W organizację świątecznego spotkania włączyły się również: Publiczna Szkoła Podstawowa w Walimiu im. Polskich Noblistów, której pracownicy przygotowali przepyszny żur świąteczny, dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jugowicach im. Janusza Korczaka, które przygotowały kartki świąteczne, a gościny użyczyło Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Fundacja „Albertówka” w Jugowicach oraz piekarnia „Maria” w Dziećmorowicach również wspomogły OPS w przygotowaniu wielkanocnego poczęstunku, a każdy z pracowników przygotował domowe wypieki bądź inne smakołyki.

– Celem projektu było przygotowanie wspólnego wielkanocnego posiłku dla około 40 osób: samotnych, uzależnionych, niezaradnych życiowo, zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu Gminy Walim. Zorganizowane spotkanie stanowiło formę wsparcia osób, które w pozostają samotne, a także tych, które z różnych przyczyn nie mogą samodzielnie przygotować sobie potraw wielkanocnych. Wspólnie spędzony czasu przy zastawionym stole świątecznym oraz spożywanie potraw przebiegło w miłej atmosferze. Uczestnicy spotkania oraz osoby, które nie mogły dotrzeć na świąteczny poczęstunek, otrzymały paczki żywnościowe jako wsparcie w trudnej sytuacji bytowej oraz drobny, świąteczny upominek przygotowany przez dzieci ze szkół z terenu Gminy Walim – podkreślają pomysłodawcy spotkania.

(AM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty