https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

20-lecie Trele Morele

Teatralne emocje, widownia wypełniona po brzegi, olbrzymi tort, prezenty i moc wzruszeń – tak w dużym skrócie wyglądał jubileusz 20-lecia Teatru Trele Morele, który odbył się w Szybie Witold w Boguszowie-Gorcach.

Aż trudno w to uwierzyć, ale ten dziecięcy teatrzyk narodził się w gorcowskiej bibliotece w 2001 r. i – pomimo upływu czasu oraz dwuletniej przerwy – z powodzeniem działa, bawi, wzrusza i promuje miasto do dziś. Spektakle teatrzyku, kierowanego przez Katarzynę Bernaś (reżyserkę teatru dziecięcego), od lat oklaskiwane są i doceniane nie tylko przez rodzimą widownię, ale również przez jurorów i festiwalową publiczność na ogólnopolskich scenach. W ciągu 20 lat teatrzyk zrealizował 25 premier, a jego aktorski skład tworzyło 150 młodych mieszkańców Boguszowa – Gorc. W swoim dorobku artystycznym teatrzyk ma 40 nagród na festiwalach i przeglądach teatralnych ogólnopolskich i międzynarodowych. Zespół wielokrotnie sięgał po nagrody główne najbardziej prestiżowych teatralnych konkursów w Polsce tj. opolskie „Miniatury”, jeleniogórskie, międzynarodowe „Teatrrrałki” czy Spotkania Mistrzów Teatru w Pacanowie i wiele innych.

Podczas jubileuszu był czas na wspominki, przepyszny tort, a nawet Trele Morele z bąbelkami. Były też fragmenty spektakli zrealizowanych na przestrzeni 20 lat, które u niejednego byłego członka zespołu wywołały łezkę wzruszenia. Na scenie Szybu Witold zaprezentowali się obecni – najmłodsi adepci sztuki teatralnej z wdziękiem prezentując etiudę na motywach „Brzydkiego Kaczątka”. Był to swoisty ukłon w stronę starszych kolegów, którzy ten właśnie spektakl zrealizowali wiele lat temu, rozpoczynając całą serię festiwalowych nagród i wrażeń.

(KG)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty